Jesteś tutaj: Strona główna / O fundacji / PATRON


JAN PAWEŁ II PATRONEM NASZEJ FUNDACJI

     Jan Paweł II – Karol Wojtyła to wielki Polak, co do tego stwierdzenia nie ma wątpliwości. Stał się przewodnikiem duchowym tylu ludzi, wzorem i autorytetem, cenionym twórcą. Całym swym życiem, postawą, działaniami, skromnością i olbrzymim urokiem osobistym, który towarzyszył najważniejszym sprawom, zjednał sobie szacunek i miłość wszystkich, nie tylko chrześcijan. Charakteryzował się silną wiarą i religijnością. Nie liczyło się dla Niego bogactwo materialne, lecz duchowe. Jak sam powiedział: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Każdego traktował litościwie i obdarzał wielką miłością. Nawet największym wrogom potrafił przebaczyć.

     Każda pielgrzymka papieża to serdeczne, pełne wzruszeń i emocji spotkanie z młodymi ludźmi. Wśród refleksji i zadumy nad ważnymi problemami natury religijnej, moralnej nigdy nie brakło czasu na uśmiech, żarty, zawsze przyjmowane  owacjami. Papież miał świetny kontakt z młodzieżą, potrafił dotrzeć do ich serc i umysłów, i przywiązywał szczególną wagę do spotkań z nią. Na jednym ze spotkań powiedział "Wy jesteście młodzi, a papież jest stary i trochę zmęczony. Ale identyfikuje się jeszcze z waszymi oczekiwaniami i nadziejami". On zawsze liczył na nas i wciąż pokłada w nas nadzieję. Czeka teraz byśmy to my zatroszczyli się o świat, bliźnich i dobro naszych serc. Zawsze miłosierny, oddany i cierpliwy.[1]

     Działalność Fundacji „Nowe Pokolenie” skupia głównie wokół pomocy dzieciom i młodzieży, któż więc byłby lepszy na patrona fundacji jak nie papież-pielgrzym, który potrafił zjednać sobie tyle młodych osób.
 
[1] http://www.spgolcza.pl/pl/informacje-o-szkole/o-patronie.html, z dnia 9.01.2011r.
 

NASI PARTNERZY: