Jesteś tutaj: Strona główna / Pisali o nas / 2013

2013

Radosne Serca – nie brakuje ich w Bydgoszczy
Artykuł z „Gazety Pomorskiej” z  12.07.2013

Dziś o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury będzie można obejrzeć widowisko na podstawie baśni Hansa Ch. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Będzie to finał IV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. Występom towarzyszyć będzie prezentacja prac plastycznych i fotograficznych , przygotowana prze cały okres właściwej części warsztatowej. Warsztaty organizowane przez fundację „Nowe Pokolenie”, są kolejną propozycją spędzenia czasu wolnego dla uzdolnionych dzieci. To projekt skierowany do utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Z ponad 300 zgłoszeń zostało wytypowanych 31 osób, które wzięły udział w tegorocznych warsztatach. Jeśli chcecie zobaczyć ich dokonania, przyjdźcie!

 
Mali aktorzy w MCK
Artykuł z „Expressu Bydgoskiego” z  11.07.2013

Finał ogólnopolskich warsztatów artystycznych odbędzie się w Bydgoszczy
Łukasz Jędrzejczak
W Bydgoszczy i Biskupinie trwają warsztaty artystyczne dla dzieci. Jutro w Miejskim Centrum Kultury zobaczymy efekt pracy młodych ludzi. Główną ideą interdyscyplinarnego przedsięwzięcia, jakim są IV Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”, jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzenie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi.
Cykl zajęć organizowanych m.in. w ramach programu edukacja kulturalna ministra kultury i dziedzictwa narodowego adresowany jest do dzieci w wieku od 7 do 18 lat ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.
- Z liczby około 300 zgłoszeń z całej Polski wytypowano 31 osób, które od 2 do 12 lipca wezmą udział w nieodpłatnych warsztatach organizowanych w Bydgoszczy i w Biskupinie – wyjaśnia Joanna Dobska – kierowniczka Fundacji „Nowe Pokolenie” organizującej ogólnopolskie warsztaty.
W pierwszym dniu warsztatów w Bydgoszczy mali artyści wzięli udział w rozmaitych szkoleniach tematycznych. Członkowie grupy tanecznej uczestniczyli w warsztatach w Szkole Tańca Bohema, grupa teatralna zwiedziła Operę NOVA, młodzież uzdolniona muzycznie nagrała płytę w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG, natomiast zespół plastyczno-fotograficzny wziął udział w zajęciach w Muzeum Fotografii Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej oraz w lekcjach edukacyjnych w Muzeum Okręgowym. Dzieci zwiedziły także siedzibę TVP Bydgoszcz.
Część zajęć odbywa w Domu Muzealnika (przy współpracy z Muzeum Archeologicznym w Biskupinie).
Poza zwiedzaniem osady w Biskupinie oraz lekcjami muzealnymi, dzieci i młodzież zwiedziły m.in. Muzeum Kolei Wąskotorowej, przejechały się kolejką, odwiedziły Gniezno i jego zabytkowy rynek oraz katedrę.
Teraz przyszedł czas na wielki finał – spektakl będący efektem prac młodych artystów. Odbędzie się w piątek, 12 lipca, o godz.17 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12-14.
Fabuła widowiska osnuta została wokół baśni „Brzydkie Kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Uwspółcześniony scenariusz spektaklu przygotowany został specjalnie na ten pokaz. Występom towarzyszyć będzie prezentacja prac plastycznych i fotograficznych, tworzonych przez cały okres trwania zajęć.
Wstęp na piątkowy spektakl jest darmowy.
 

NASI PARTNERZY: