Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VIII OFRS / ZAPROSZENIE


 VIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RADOSNYCH SERC  
 
 
 PARTNERZY:

 ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ:

 
Fundacja „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II
 
ma zaszczyt zaprosić
 
wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz
ośrodków adopcyjno-opiekuńczych z całej Polski
do udziału w
 
VIII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU RADOSNYCH SERC
muzyka, taniec, mała forma sceniczna, plastyka, fotografia
 
Celem festiwalu jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji artystycznej oraz  rozwój i promocja twórczości  dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych
w dziedzinie plastyki, fotografii, muzyki, tańca oraz małej formy scenicznej.
 
 
    Nasz festiwal to jedyne w Polsce cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczno-kulturalne organizowane w Bydgoszczy począwszy od 2005 r. skierowane wyłącznie do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Na festiwal w Bydgoszczy w terminie  30.08 – 31.08.2013 r. zostanie zaproszonych ok. 500 dzieci i młodzieży z w/w placówek. Interdyscyplinarność naszego festiwalu wynika nie tylko z różnorodności kategorii artystycznych, w których wezmą udział uczestnicy, a jest to: plastyka, muzyka, taniec, mała forma sceniczna i fotografia, ale również z wielu dodatkowych działań, które odbędą się w trakcie 2-dniowego festiwalu, a są to: eliminacje konkursowe, różne warsztaty artystyczne i interpersonalne, spotkania z artystami, happening plastyczny, zwiedzanie perełek kulturalnych i architektonicznych Bydgoszczy przez uczestników przybyłych z całej Polski oraz wieńczący całość Koncert Laureatów w wykonaniu laureatów festiwalu oraz dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół i placówek, a także lokalnych artystów i zaproszonej gwiazdy polskiej estrady muzycznej.  Tak duża różnorodność działań jest możliwa dzięki wsparciu naszego projektu przez licznych partnerów w postaci wszystkich najważniejszych instytucji kulturalnych w Bydgoszczy.
 
    Pierwszego dnia festiwalu (tj. 30.08.2013 r.) w drodze przesłuchań profesjonalne jury złożone z artystów i instruktorów bydgoskich instytucji kulturalnych tj. Wojewódzki Ośrodek Kultury, Miejskie Centrum Kultury, Teatr Polski, Opera Nova, Galeria Miejska BWA, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego, Pałac Młodzieży itd. wyłoni finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Tego samego dnia w centrum Bydgoszczy przed Pałacem Młodzieży odbędzie się happening plastyczny, gdzie na przygotowanej 20 m konstrukcji z płyt kartonowo - gipsowych uczestnicy kategorii plastycznej będą mogli wyrazić swoją ekspresję twórczą przy wsparciu artystów plastyków. W tym czasie uczestnicy kategorii fotografia wezmą udział w warsztatach fotograficznych organizowanych przez Akademicką Przestrzeń Kulturalną działającą przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Dla dzieci i młodzieży startującej w pozostałych kategoriach festiwalowych po zakończeniu eliminacji odbędą się popołudniowe warsztaty wokalne, aktorskie i taneczne przygotowane przez artystów instytucji partnerskich, które wspierają tegoroczny festiwal.
    Drugiego dnia festiwalu (tj. 31.08.2013 r.) uczestnicy, którzy przybędą na festiwal z różnych stron Polski zwiedzą najciekawsze miejsca kulturalne i inne atrakcje Bydgoszczy. Odwiedzą m.in. Teatr Polski, Filharmonię Pomorską, zwiedzą Bydgoszcz wraz przewodnikami Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki, zwiedzą wystawy Galerii Miejskiej BWA oraz Muzeum Okręgowego. Odwiedzą również Exploseum oraz Ogród Fauny i Flory ZOO, Park Dinozaurów i Park Stawonogów w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Tego dnia odbędzie się również druga cześć warsztatów artystycznych oraz panele dyskusyjne z członkami jury, tak, aby zapewnić uczestnikom przybyłym na festiwal jak największą wszechstronność oraz zmotywować ich do dalszego artystycznego rozwoju po zakończeniu projektu. Popołudniem w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku rozpocznie się Koncert Laureatów VIII OFRS, który zainaugurują dzieci i młodzież z bydgoskich szkół i placówek kulturalnych. Podczas finałowego koncertu wystąpią laureaci i osoby wyróżnione wszystkich kategorii festiwalowych oraz bydgoscy artyści i twórcy (muzycy, zespoły taneczne, kabarety). W tym czasie w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku odbędą się również dla widzów koncertu targi wystawiennicze różnych bydgoskich instytucji kulturalnych i edukacyjnych, które zaproponują różnorodne animacje i przybliżą ofertę edukacyjną i kulturalną naszego miasta widzom przybyłym na koncert. Całość zwieńczy występ zaproszonej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
 
WARUNKIEM UCZESTNICTWA W FESTIWALU JEST:
  • Nadesłanie kart uczestnictwa do dnia 24 maja 2013 roku. Placówki zgłaszające swych wychowanków proszone są o wypełnienie osobnej karty zgłoszenia dla każdego uczestnika (jedno dziecko może występować w kilku kategoriach).
  • Pomyślne przejście I i II etapu festiwalu
 
30 sierpnia 2013 r. w Bydgoszczy odbędą się eliminacje finałowe, które wyłonią laureatów VIII OFRS.  Finaliści wezmą udział w Koncercie Laureatów na scenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy – 31 sierpnia 2013, gdzie otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.
 
Informacji na temat festiwalu szukaj na naszej stronie internetowej www.nowe-pokolenie.pl i
 na facebooku (profil: Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz)
 
GWARANTUJEMY DOBRĄ ZABAWĘ, WIELE ATRAKCJI I PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ!
 
Jednocześnie zachęcamy do promowania naszych działań w Państwa miastach.
Przekazując 1% podatku dochodowego na działalność Fundacji „Nowe Pokolenie”, przyczyniają się Państwo do rozwijania talentów i spełniania marzeń wychowanków państwowych i rodzinnych domów dziecka.
Za każdą przekazaną „złotówkę” pozostajemy wdzięczni i z serca dziękujemy.
 
 
                          Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Marek Maciejewski 
Prezes Fundacji „Nowe Pokolenie”

NASI PARTNERZY: