Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2015 / KADRA / ADRIANA WDZIĘKOŃSKA


ADRIANA WDZIĘKOŃSKA
 
Ukończyła z wyróżnieniem dwa kierunki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Trzykrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki przyznawane  za wyróżniające osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne.Ukończyła wiele kursów i seminariów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki (C.Orff, E.J.Dalcroze, Z.Kodaly), kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się muzyki E.E.Gordona. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową.
 
Brała udział w nagraniu piosenek do podręcznika K.Stasińskiej „120 lekcji muzyki” wydanego przez WSiP. Jako akompaniator wystąpiła w cyklu programów telewizyjnych „Nutka w nutkę” adresowanych do najmłodszych słuchaczy. Jest autorem scenariuszy zajęć muzycznych dla dzieci powstałych na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu „Śpiewająca Polska”  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans” prowadziła wykłady i zajęcia warsztatowe dla nauczycieli. Poprowadziła 20 pierwszych „Poranków Muzycznych dla dzieci” realizowanych przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy.
 
W latach 1992-2010  współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Opracowywała tematy i realizowała audycje, kierowane do tysięcy dzieci odwiedzających Filharmonię. Jest autorem cyklu koncertów dla małych dzieci „W krainie misia Muzysia”. Od 2008 w Filharmonii Pomorskiej realizowała koncerty dla niemowląt (!) „Od brzuszka do uszka maluszka”, jest pomysłodawcą  płyty z muzyką dla niemowląt wydanej przez Filharmonię Pomorską. W opinii Barbary Kamińskiej profesora Akademii Muzycznej w Warszawie koncerty dla niemowląt są ważną, nową jakością edukacyjną w skali kraju. Omawiano je podczas Międzynarodowego Seminarium w Bolonii i Międzynarodowego Seminarium Kodaly`owskiego  w Katowicach.
 
Od 1992 roku pracuje w szkolnictwie muzycznym.  Pracowała ze studentami w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Współpracuje z Filharmonią Olsztyńską, gdzie prowadzi koncerty dla dzieci i młodzieży, będąc również ich akompaniatorem.
Zasiada w komisjach oceniających podczas wielu festiwali i konkursów twórczości dziecięcej.
Od 2010 r współpracuje z warszawską fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”, realizując koncerty dla dzieci pod nazwą „Smykofonia”. W 2013 r w  kategorii Menedżer Kultury  prezesowi Fundacji Violi Łabanow  TVP Kultura przyznała nagrodę  za „realizację edukacyjnego projektu Smykofonia, dzięki któremu dzieci i ich opiekunowie wspólnie poznają, jak piękną sztuką jest muzyka”
 
W 2011, 2012, 2013, 2014 zrealizowała koncerty dla niemowląt i małych dzieci, które odbyły się  w Teatrze Wielkim w Warszawie pod patronatem orkiestry  Sinfonia Varsovia i Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”.
 
Na zlecenie Towarzystwa im. W. Lutosławskiego w  2013r realizowała koncerty edukacyjne dla dzieci w Filharmonii Szczecińskiej.  Współpracowała z Narodowym Instytutem F. Chopina przygotowując edukacyjne koncerty dla dzieci „Przyjemne chwilki”, które odbyły się w Muzeum F. Chopina w Warszawie i w miejscu narodzin Chopina, w  Żelazowej Woli. Prowadzi koncerty dla dzieci podczas festiwalu „Strefa ciszy” w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
 
Prowadziła zajęcia warsztatowe dla nauczycieli na V Ogólnopolskiej Konferencji Metodycznej w Kielcach  oraz   w siedzibie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina podczas warsztatów „Lutosławski XXI” .
 
Współpracuje z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną będąc autorem i prowadzącą cykl koncertowy „Czas dla nas”.  Dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej  realizuje autorski cykl koncertów „Wędrówki po pięciolinii”, który otrzymał tytuł Wydarzenia Artystycznego Miasta Płocka roku 2014. A od roku 2015 nowy autorski cykl koncertowy -„Koncerty z Misiem Doremisiem”
 
W 2015 roku zaproszona przez  Filharmonię w Szczecinie prowadzi cykl koncertowy „Liczę na muzykę” kierowany do uczniów klas IV-VI i gimnazjalistów.
 

NASI PARTNERZY: