Jesteś tutaj: Strona główna / CzytamŚwiat? / CzytamŚwiat? - II edycja

 
CZYTAM ŚWIAT? - II EDYCJA
 

Wiemy jak ważny jest dla Was rozwój intelektualny Waszych dzieci dlatego też Fundacja Nowe Pokolenie wychodząc naprzeciwko Waszym potrzebom stworzyła w zeszłym roku i kontynuuje projekt „CzyTAM ŚWIAT?”.   II cykl „CzyTAM ŚWIAT?”  to nowy sposób na rozkochanie najmłodszych w świecie książek. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do czytania i rodzinnego spędzania czasu wolnego. 
Zapraszamy Was z dziećmi w wieku 2-4.
Prowadzącą oraz pomysłodawczynią cyklu oraz autorką scenariuszy jest Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz - magister filologii polskiej, miłośniczka korespondencji sztuki oraz animator kultury.
Miłośnicy książek znać ją mogą z autorskich cyklów interdyscyplinarnych warsztatów oraz większych wydarzeń koncentrujących się wokół książek w ramach cyklów: CZYTANIE I DZIAŁANIE, ŁAPKODZIAŁANIE, czy DOOKOŁA ŚWIATA.
Na bezpłatnych warsztatach pozwolimy Waszym dzieciom dotknąć,  posmakować, usłyszeć, wytańczyć,  a nawet przenieść  się do świata przedstawionego w  specjalnie wybranych dla dzieci książkach.  Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze. Udowodnimy, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych  bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystamy przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką  będą pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.
Z grupą dzieci 2-4 spotykamy się w soboty w Kawiarni Kogel Mogel. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Liczymy na Waszą obecność i aktywny udział w zajęciach.