Jesteś tutaj: Strona główna / CzytamŚwiat? / CzytamŚwiat? - III edycja

 
CZYTAM ŚWIAT? - III EDYCJA

 
Wiemy jak ważny jest dla Was rozwój intelektualny Waszych dzieci dlatego też Fundacja Nowe Pokolenie wychodząc naprzeciwko Waszym potrzebom stworzyła projekt „CzyTAM ŚWIAT?”.   „CzyTAM ŚWIAT?”  to nowy sposób na rozkochanie najmłodszych w świecie książek. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do czytania i rodzinnego spędzania czasu wolnego. 
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku od 2 do 4 lat. Prowadzącą oraz pomysłodawczynią cyklu oraz autorką scenariuszy jest Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz - magister filologii polskiej, miłośniczka korespondencji sztuki oraz animator kultury.
Miłośnicy książek znać ją mogą z autorskich cyklów interdyscyplinarnych warsztatów oraz większych wydarzeń koncentrujących się wokół książek w ramach cyklów: CZYTANIE I DZIAŁANIE, ŁAPKODZIAŁANIE, czy DOOKOŁA ŚWIATA.
Na bezpłatnych warsztatach pozwolimy Waszym dzieciom dotknąć,  posmakować, usłyszeć, wytańczyć,  a nawet przenieść  się do świata przedstawionego w  specjalnie wybranych dla dzieci książkach.  Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze. Udowodnimy, że jest inaczej. Dwa razy w tygodniuna   bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystamy przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką  będą pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.
 
Przypominamy, że spotykamy się dwa razy w tygodniu: sobota godz. 10:30 i czwartki godz.17:00.
Zachęcamy do udziału w warsztatach. Liczymy na Waszą obecność i aktywny udział w zajęciach.
 

NASI PARTNERZY: