Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2015 / KADRA / DOROTA WIŚNIEWSKA


DOROTA WIŚNIEWSKA
 
Absolwentka Akademii Bydgoskiej w zakresie edukacji kulturalno- oświatowej oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku pedagogika społeczna i studiów podyplomowych w zakresie edukacji przedszkolnej  i wczesnoszkolnej.
 
Brała udział w licznych kursach i warsztatach - m.in.: kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli „Sztuka”, kurs kwalifikacyjny z zakresu Oligofrenopedagogiki, „Praca z uczniem zdolnym”, „Jak rozwinąć ucznia i sprawić by odniósł sukces?”, „Budowa programów autorskich”, „Inspiracje pedagogiczne pracowników świetlic szkolnych, placówek kultury oraz internatów”, „Interwencja profilaktyczna wobec ucznia eksperymentującego ze środkami psychoaktywnymi”, „Magia głosu - mówić bez zmęczenia”, „Sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w pracy z uczniami z uwzględnieniem agresji i przemocy”, „Organizacja imprez dla małej i dużej grupy”, „Wykorzystanie wyników ewaluacji zewnętrznej w pracy szkoły”, „Niedostosowanie i demoralizacja- aspekty prawne i psychologiczne”. „Praca z wychowankiem agresywnym”, „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”, „Techniki wokół teatru i aktora instrumentalnego” ( prowadzący:Jan i Błażej Peszek), warsztaty teatralne dla instruktorów i nauczycieli „Interpretacja, kreacja, teatralność”
 ( prowadzący: Stanisław Miedziewski).
 
W latach 1998- 2010 pracowała jako instruktor kulturalno- oświatowy w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu. Od roku 2003 pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Łowinku.
 
Wieloletni koordynator Przeglądu Teatrów ekologicznych „Eko- Teatr”, juror na Forum Małych Form Teatralnych „Deski”, organizator warsztatów teatralnych dla nauczycieli „Teatr w szkole”, prowadziła warsztaty teatralne  dla dzieci i młodzieży w ramach projektu  „ Teatr bliżej nas”.  Autorka wszystkich scenariuszy do wystawianych przedstawień. Autorka i koordynatorka projektu „Bawimy się w teatr, dając radość najmłodszym” ( Polsko- Amerykańska Fundacja Dzieci i Młodzieży).
 
Założycielka i opiekunka grup teatralnych :„Bardzo Ostry pilniczek” ,  „I co z tego”, oraz „Ciapciaki”. Zespoły te zdobyły liczne nagrody w konkursach i przeglądach teatralnych , m.in. kilkakrotnie Nagrody Dnia w Wojewódzkich Konfrontacjach teatrów Dziecięcych „Kurtynka” i „Teatr bez granic”, wielokrotnie Grand Prix w Przeglądzie „Eko- Teatr”,   oraz I miejsca w Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków i Piosenek  o tematyce ekologicznej w Myślęcinku,  wyróżnienie w IV Festiwalu Artystycznym Gimnazjów woj. kujawsko- pomorskiego GIM - ART. w Bydgoszczy, I miejsce w Przeglądzie "Kultura na 6- tkę" w Bydgoszczy w kategorii kabaret i etiuda teatralna, nagroda za najlepszy debiut w XVIII Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej „Katar” w Toruniu.
 

NASI PARTNERZY: