Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / IV OFRS / ELIMINACJE REGIONALNE


Podsumowanie eliminacji regionalnych IV edycji Festiwalu

     W tym roku eliminacje regionalne do IV Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc odbyły się w Gdańsku (12.04.2008), Łodzi (19.04.08) i Gliwicach (26.04.08). Wzięło w nich udział około 500 młodych, zdolnych osób w wieku 5 do 19 lat.

     Uczestnicy startowali w następujących kategoriach: recytacja do lat 12, recytacja powyżej 12 lat, taniec, muzyka, plastyka i fotografia.

     Ze względu na brak hasła przewodniego imprezy dzieci mogły wykazać się dużą różnorodnością artystyczną i dowolnością repertuaru.

     W recytacji zdecydowanie przeważały wiersze Konopnickiej, Tuwima, Brzechwy, Osieckiej oraz Szymborskiej. Dzieci recytowały również własne wiersze autorskie.

    W tańcu królował styl dance, pojawiały się  również elementy hip-hopu oraz break dance. Ciekawostką był taniec artystyczny z szarfami lub pomponami oraz w przebraniach "upiorów".

     W kategorii muzycznej  zaprezentowali się soliści, duety oraz zespoły. Dominowały piosenki Gosi Andrzejewicz, Dody, Moniki Brodki oraz High School Musical. Można było usłyszeć również piosenki Piotra Rubika, Czerwonych gitar oraz autorskie

    Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się kategorii plastyczna oraz fotograficzna. Ze względu na dowolność wykonania techniki były różnorodne m.in. w ołówku, rysowane kredą, malowane na szkle, z kawałków różnych tkanin, wyklejane kuleczkami bibuły luk kolorowym papierem. Prace plastyczne ocenił znany plastyk Pan Jerzy Puciata, który również ufundował nagrodę specjalną.

     Eliminacje we wszystkich miastach zostały przyjęte bardzo żywiołowo zarówno przez uczestników jak i widzów. Dzieci bardzo sumiennie przygotowały się do występów. Wiele z nich musiało pokonać barierę nieśmiałości i wyobcowania z grupy. Wszystkie występom towarzyszył duży aplauz publiczności.

NASI PARTNERZY: