Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal


Kilka słów o OGÓLNOPOLSKIM Festiwalu RADOSNYCH SERC

     Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc jest przeglądem twórczości artystycznej dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo – wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych  z całego kraju. Rokrocznie OFRS gromadzi ponad 1000 młodych ludzi.

      Wykonawcy rywalizują ze sobą w pięciu kategoriach: muzyka, recytacja, taniec, plastyka i fotografia. Warunkiem uczestnictwa w finale Festiwalu jest wypełnienie i wysłanie karty zgłoszenia, a następnie pomyślne przejście eliminacji regionalnych.

      Eliminacje odbywają się zawsze w trzech wyznaczonych miastach. Byliśmy już w Łodzi, Gliwicach, Katowicach, Gdańsku i Gdyni. W trakcie każdej z jednodniowych kwalifikacji prezentuje się ok. 200 zgłoszonych uczestników. Towarzyszy nam  profesjonalne jury, które dokonuje wyboru  najzdolniejszych uczestników. Kolejnym etapem jest finał w Bydgoszczy trwający 2-3 dni. Jako organizatorzy zapewniamy naszym uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie oraz wiele dodatkowych atrakcji, m.in. ognisko, dyskotekę prowadzoną przez profesjonalnego Dj., zwiedzanie Bydgoszczy. Podczas finału II i III Festiwalu dzieci gościły w Ośrodku Rekolekcyjnym OAZA w Suchej na Pomorzu, w samym środku Borów Tucholskich. W trakcie IV, V i VI OFRS uczestnicy nocowali w ośrodku PTTK - stanicy wodnej w Janowie.   

     Na koniec Festiwalu najlepsi laureaci występują na koncercie galowym, gdzie mogą zaprezentować się szerokiej publiczności. Każdemu koncertowi towarzyszy występ znanego wykonawcy. Gościliśmy już u nas Norbiego, Krytynę Prońko, zespół Eljazz, kabaret „Oko”, Agnieszkę Zawidzką z Zespołem, Fabrykę Tańca.
 
     Naszą główną ideą przeprowadzania festiwalu jest wspieranie uzdolnionych wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, wspomaganie ich rozwoju, a przede wszystkim wyrównanie szans w dostępie do edukacji artystycznej. Możliwość udziału w przedsięwzięciach kulturalnych daje tym dzieciom szansę na prawidłowy rozwój emocjonalny oraz motywuje do pracy nad sobą. Projekt, jako że jest skierowany do grupy szczególnie zagrożonej marginalizacją społeczną, spełnia ważną rolę w wyrównywaniu szans edukacyjnych i społecznych oraz w promowaniu alternatywnych form spędzania czasu.

NASI PARTNERZY: