Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / III OFRS / FINAŁ


Najlepsi wystąpili w Filharmonii Pomorskiej

     Zakończyły się zmagania uczestników III Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Najlepsi wystąpili na deskach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

      Publiczność mogła podziwiać wykonawców w trzech kategoriach: recytacja, muzyka i taniec, którzy zaprezentowali się w rozmaitych aranżacjach i choreografiach. Breakdance, taniec latynoski i współczesny to tylko garstka atrakcji, jakie mogli zobaczyć goście zgromadzeni tego wieczoru w Filharmonii. 

    Wyjątkowy aplauz publiczności zdobyła 7-letnia Sandra Feret swoją brawurową recytacją wiersza "Ola Pypeć". Pokoncertowe komentarze, że szykuje się nam następczyni Hanki Bielickiej nie wydają się przesadzone. Ogromne brawa otrzymał też zespół Latynki (zdj.), który dał show w prawdziwym latynoskim stylu oraz zespół Lubin Squad, który swoimi tanecznymi akrobacjami rozgrzał bydgoską publiczność.

      Słowa uznania należą się jednak wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym, którzy w niedzielny wieczór stanęli na najwyższym podium. Zespół Butterfly z Morąga ( taniec), Aleksandra Skrobot i Sylwia Szewczyk z Kielc ( muzyka) oraz Sabina Sroka z Łąki ( recytacja) to wykonawcy najwyżej ocenieni przez grono jury.

      Ważną częscią imprezy była wystawa prac fotograficznych i plastycznych wykonanych przez dzieci. Prace można było podziwiać w foyer w Filharmonii Pomorskiej. Duże zainteresowanie wzbudziły prace 18-letniej Edyty Dufaj i 13-letniego Dawida Czecha. Talent, pomysł i kunszt wykonania - tak podsumował prace młodych twórców Marek Dłuski, plastyk, jeden z członków jury. 

    Po koncercie laureatów wystąpił zespół fletowy "Polifonia" działający przy naszej Fundacji oraz orkiestra Eljazz Big Band pod kierunkiem znanego jazzmana Józefa Eliasza (zdj.) Koncert był godnym zakończeniem III Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc.

      Specjalnymi goścmi koncertu byli Prezydent Miasta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz , Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Bożena Adamska oraz o. Mieczysław Łusiak, którzy wręczyli nagrody naszym laureatom. Koncert poprowadził Jerzy Jan Połoński, znany aktor i reżyser związany z krakowską kabaretową formacją Chatelet.


NASI PARTNERZY: