Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / V OFRS / FINAŁ


V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RADOSNYCH SERC
Koncert Laureatów 6 czerwca 2009 r. w Bydgoszczy


KATEGORIA: MUZYKA

Jury w składzie:
Przewodniczący: Joanna Wardacka
Członkowie: Małgorzata Horoszkiewicz, Sławomir Sławiński

Miejsce  Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
I. Ośrodek Kultury „SANIGA”
ul. F. Chopina 22, Szczecin
Grudnik Natalia 12 l Zestaw Kina domowego
(odtwarzacz DVD, DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3 – Dolby Digital, DTS, Dllby ProLogic II, zestaw głośników 5.1, HDMI)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
II.
Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
ul. 1 Maja 8 C,
56-420 Bierutów
Starczan Dawid 19 l
Mini wieża MCM20412
(CD, MP3, USB)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
III. Ośrodek Interwencyjno-Socjalizacyjny w Bełchatowie
ul. Czapliniecka 66
97-400 Bełchatów
Binek Beata 15 l
 
Aparat cyfrowy C813
(8,2 megapiksela, zoom optyczny 3X, LCD 2,4˝)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów

Wyróżnienie
 Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
Wyróżnienie
I.
Stowarzyszenie „U SIEMACHY”
Dzienny Ośrodek Socjoterapii „Na Długiej”
ul. Długa 42
31-146 Kraków
Zespół „THE LONG’S” (4):
Klimek Magdalena 13 l
Nowicka Katarzyna 15 l
Forc Dominika 16 l
Marek Tomasz 16 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
Wyróżnienie
II.
Katolicka Świetlica Profilaktyczno-
Wychowawcza „ORATORIUM”
Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła
ul. Basztowa 15, 37-700 Przemyśl
Kość Sylwia 11 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów


KATEGORIA: TANIEC
 
Jury w składzie:
Przewodniczący: Joanna Wardacka
Członkowie: Katarzyna Foryś, Łukasz Chojak

Miejsce  Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
I.
Dom Dziecka nr 1 w Łodzi im. J. Krasickiego
ul. Aleksandrowska 123,
91-224 Łodź
Duet toksyczny (2):
Suchodolski Kornel 14 l
Kluska Arkadiusz 13 l
Zestaw Kina domowego
(odtwarzacz DVD, DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3 – Dolby Digital, DTS, Dllby ProLogic II, zestaw głośników 5.1, HDMI)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
II.
Ochronka Charytatywna przy
Bazylice N.M.P.
ul. Ks. Ficka 7
41-940 Piekary
Grupa „BUMBA” (7):
Kalicki Artur 13 l
Wrbniak Tomek 13 l
Derlak Pamela 15 l
Nocoń Justyna 9 l
Miałkowska Magda
Kalicka Sandra
Michta Wiktoria
Mini wieża MCM20412
(CD, MP3, USB)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
III.
Świetlica Dziecięco-Młodzieżowa przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie
ul. Gajowa 39/41
42-200 Częstochowa
Grupa „VICTUM” (5):
Piekarska Monika 13 l
Piekarska Anna 14 l
Mąka Paulina 13 l
Gątkowska Ewelina 14 l
 
Aparat cyfrowy C813
(8,2 megapiksela, zoom optyczny 3X, LCD 2,4˝)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów

Wyróżnienie
 Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
Wyróżnienie
I.
Rodzinny Dom Dziecka w Zakrzewie
ul. Towarowa 7
77-424 Zakrzewo
Duet:
Kałuża Dominik 14 l
Kałuża Katarzyna 12 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
Wyróżnienie
II.
Rodzinny Dom Dziecka w Ostrowcu
Ostrowiec 179
78-600 Wałcz
Szocik Monika 14 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
 

KATEGORIA: RECYTACJA DO LAT 12
 
Jury w składzie:
Przewodniczący: Joanna Wardacka
Członkowie: Irena Jankowiak, Marcin Zawodziński

Miejsce  Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
I.
Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
ul. 1 Maja 8 C, 56-420 Bierutów
Beer Artur 12 l
Zestaw Kina domowego
(odtwarzacz DVD, DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3 – Dolby Digital, DTS, Dllby ProLogic II, zestaw głośników 5.1, HDMI)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
II.
Dom Rodzinny
ul. Żytnia 28
87-100 Toruń
Rzewuska Halinka 10 l
Mini wieża MCM20412
(CD, MP3, USB)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
III.
Dom Rodzinny
ul. Żytnia 28
87-100 Toruń
Bluhm Kacper 6 l
 
Aparat cyfrowy C813
(8,2 megapiksela, zoom optyczny 3X, LCD 2,4˝)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów

Wyróżnienie
 Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
Wyróżnienie
I.
Dom Dziecka w Tucholi
ul. Kościuszki 16
89-500 Tuchola
Kierejnik Paulina 12 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
Wyróżnienie
II.
Rodzinny Dom Dziecka w Zakrzewie
ul. Towarowa 7
77-424 Zakrzewo
Sajna Jerzy 8 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów


KATEGORIA: RECYTACJA POWYŻEJ 12 LAT
 
Jury w składzie:
Przewodniczący: Joanna Wardacka
Członkowie: Irena Jankowiak, Marcin Zawodziński

Miejsce  Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
I.
Placówka Wielofunkcyjna
Dom dla Dzieci i Młodzieży„PROMYK”
ul. Żeromskiego 19,
14-300 Morąg
Terebiłow Aneta 15 l
Zestaw Kina domowego
(odtwarzacz DVD, DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3 – Dolby Digital, DTS, Dllby ProLogic II, zestaw głośników 5.1, HDMI)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
II.
Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu
ul. Chrobrego 4, 82-300 Elbląg
Bednarska Paulina 14 l
Mini wieża MCM20412
(CD, MP3, USB)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
III.
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
„TĘCZA” w Kutnie
ul. Karłowicza 1, 99-300 Kutno
Kujawa Marta 16 l
 
Aparat cyfrowy C813
(8,2 megapiksela, zoom optyczny 3X, LCD 2,4˝)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów

Wyróżnienie
 Placówka:  Reprezentowana przez: Nagrody 
Wyróżnienie
I.
Świetlica Młodzieżowa
 „GNIAZDO”
ul. Bohaterów Westerplatte 10
66-400 Gorzów Wielkopolski
Serbakowska Katarzyna 17 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów
Wyróżnienie
II.
Środowiskowa Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza
Fundacji „VIRIBUS UNITS” w Babicach
ul. dr Jana Gołąba 2, Babice
Kozik Magdalena 16 l
Bumbox –
radioodtwarzacz przenośny
(radio FM, CD, MP3)
+ nagrody dodatkowe od sponsorów


Jury wyłoniło najlepszych w kategorii plastyka i fotografia


     18 maja 2009 r. o godznie 16:00 w Domu Edukacyjno - Kulturalnym "REGNUM" zebrało się jury w celu oceny prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na V Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc. W obu kategoriach zgłosiło się 440 uczestników. Każdy z nich mógł wykonać po trzy prace. W tym roku temat prac plastycznych to "Moje marzenia", natomiast prac fotograficznych: "Bo fantazja jest od tego"

     Do udziału w jury Fundacja zaprosiła znanych bydgoskich plastyków: Pana Jerzego Puciatę (przewodniczący jury w kategorii plastyka), Panią Joannę Senską, Panią Ewę Widacką - Matoszko i fotografików: Pana Andrzeja Maziec (przewodniczący jury w kategorii fotografia) oraz Pana Michała Szulca. Technika prac była dowolna co zaawocowało olbrzymią różnorodnościa zastosowanych technik plastycznych. Marzenia dzieci przedstawiane na pracach plastycznych to przede wszystkim dom i rodzina, zwierzęta i wakacje w ciepłych krajach. Prace fotograficzne przedstwiały głównie przyrodę i poprzebierane dzieci.  


A oto zwycięzcy w kategorii plastyka:

I miejsce 
Marianna Moroz (15 l) z Rodzinnego Domu Dziecka w Białogardzie
Praca pt. "Widzieć świat z lotu ptaka"

II miejsce
Kamil Winczewski (11 l) z Ośrodka Wspierania Dziecka I Rodziny w Będzinie
Praca pt. "Spotkać kosmitę"

III miejsce
Michał Jendrysiak (15 l) z Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych "Rodzina Maryi" w Szamotułach
Praca pt. "Ja i piłka, piłka i ja"

Wyróżnienie
Wiktoria Długokęcka (10 l) z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie
Praca pt. "Pływać jak syrena..."

Wyróżnienie
Karol Podborowski (16 l) z Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych "Rodzina Maryi" w Szamotułach
Praca pt. "Odlot"


Zwycięzcy w kategorii fotografia:

I miejsce 
Agnieszka Tyś (15 l) ze Świetlicy Dziecięco - Młodzieżowej przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie
Praca pt. "W kolorowych podskokach do lasu", Relaks - tęczowe bańki w promieniach słońca", "W pogoni za pierwszym motylem" 

II miejsce
Patryk Rozmus (15 l) ze Świetlicy Środowiskowej w Myszkowie
Praca pt. "Malowane światłem" 3 części

III miejsce
Magdalena Grzeszczyk (17 l) z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu
Praca pt. " Uwikłane w małe osobiste marzenia", "Zastygłe chwile pustych marzeń"

Wyróżnienie
Martyna Mulica (15 l) ze Świetlicy Dziecięco - Młodzieżowej przy parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie
Praca pt. "Melonik i ..."

Wyróżnienie
Karolina Wrześniewska (15 l) z Domu Rodzinnego w Toruniu
Praca pt. "Przestworza"
 

NASI PARTNERZY: