Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VI OFRS / FINAŁ


RADOSNE SERCA NA KONCERCIE LAUREATÓW

     13 czerwca 2010r. w Muszli Koncertowej w Parku W. Witosa odbył się Koncert Laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc zorganizowanego przez Fundację Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II. Laureaci I, II i III miejsca prezentowali się szerokiej publiczności w kategoriach muzyka, taniec, recytacja i mała forma sceniczna. Goście koncertu mieli również okazję obejrzeć galerię z pracami plastycznymi i fotograficznymi zwycięzców, którą przygotowała Akademicka Przestrzeń Kulturalna.

     Swoim głosem urzekła Beata Binek śpiewając piosenkę “Moje serce to jest muzyk” Ewy Bem. Urocza 7-letnia Estera Donart wykonując “Kolorowy wiatr” z bajki Pocahontas sprawiła, że łezka zakręciła się w oku. Z kolei Ireneusz Rolewski tańcząc elektro boogie zachwycił niejednego widza, a grupa Made to battle zaprezentowała styl b-boying. Ciekawostką jest, że grupa tańczy ze sobą dopiero od 9 miesięcy i ma na swoim koncie już sporo sukcesów. Jednak nie można zapomnieć o laureatach z kategorii recytacja. “Ptasie radio” przepięknie wyrecytowała Ewa Płatek, tym samym wygrywając w grupie do lat 12. Piotr Śladowski wykonując “Spieszmy się kochać ludzi” ks. Jana Twardowskiego zachwycił zarówno jury na eliminacjach, jak i gości w Muszli Koncertowej.

   Oprócz naszych małych artystów na scenie zaprezentowali się goście specjalni wydarzenia. Publiczność zgromadzoną w Muszli Koncertowej dobrym humorem zaraził Kabaret OKO, który w swoje skecze zaangażował chłopaków z grupy Made to battle z Maszewa. W jazzowy nastrój wprowadził nas Junior Jazz Big Band ’75 rowadzony przez Piotra Dąbrowskiego, a dziewczyny z “Fabryki Tańca” zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Podsumowaniem koncertu był występ Agnieszki Zawidzkiej z zespołem, który zachwycił zarówno gości, jak i uczestników festiwalu. Początkujące wokalistki chętnie radziły się Pani Agnieszki, jak poprawnie operować swoim głosem.

    Organizatorzy Festiwalu serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć i wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Kolejnym ważnym wydarzeniem będzie premiera przedstawienia teatralnego “Baśń o panowaniu Zdrówka”, na które serdecznie zapraszamy 10 lipca o godzinie 15 do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej. W Bydgoszczy. Spektakl będzie podsumowaniem 12-dniowych Warsztatów Artystycznych ”Radosne Serca”, na które pojadą nagrodzeni uczestnicy festiwalu. Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która poprowadzi zajęcia wokalne, teatralne, taneczne, plastyczne oraz fotograficznie.


ELIMINACJE FINAŁOWE VI OFRS W ZESPOLE SZKÓŁ NR 16 W BYDGOSZCZY
 
     Eliminacje finałowe VI Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc w Bydgoszczy odbyły się w Zespole Szkół nr 16. Dzięki życzliwości dyrekcji, pracowników oraz uczniów szkoły możliwe było przeprowadzenia ostatecznych eliminacji, podczas których profesjonalne jury wyłoniło laureatów VI Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Festiwalu.

     Przewodniczącą jury była Pani Joanna Wardacka - pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz kształcenia zintegrowanego. Ukończyła szkolenia z zakresu aktywnych form wychowania muzycznego, metody aktywnego słuchania muzyki, zabaw słowem, terapii sztuką, muzykoterapii, edukacji teatralnej, choreoterapii oraz biblioterapii. Od roku 2005 współprowadzi zespół “Przedszkolne Igraszki”, który zdobywa wyróżnienia podczas “Przeglądów Małych Form Teatralnych” i “Przeglądów Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej”. Nauczyciel zajęć artystycznych w założonym przez Fundację “Nowe Pokolenie” Domu Edukacyjno – Kulturalnym “REGNUM”.

     W poszczególnych kategoriach umiejętności dzieci i młodzieży oceniali:

- w kategorii muzyka:

Małgorzata Horoszkiewicz -
absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Artystka chóru Opery Nova w Bydgoszczy. W swojej dotychczasowej pracy artystycznej wzięła udział w kilkudziesięciu przedstawieniach operowych i operetkowych zarówno na scenie opery bydgoskiej jak i na scenach innych teatrów Polski, Holandii, Belgii, Austrii i Niemiec. Ponadto wraz z zespołem chóru Opery Nova wykonała wiele koncertów z muzyką oratoryjno- kantatową.

Izabella Peter – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy z tytułem magistra sztuki. Jest nauczycielem kształcenia słuchu, fortepianu i akompaniatorem w Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Prowadzi także rytmikę w przedszkolach. Dzieci pod jej kierunkiem osiągają sukcesy na przeglądach i konkursach.

- w kategorii taniec:

Łukasz Chojak - Tańczy od blisko 20 lat. Swoja przygodę z tańcem rozpoczął, jako dziecko. Z biegiem lat powiększał swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach i turniejach. Lata spędzone na parkietach w różnych częściach świata pozwoliły Mu nabrać wiedzy, o której inni mogą tylko pomarzyć. W Fabryce Tańca prócz przyjemnych obowiązków instruktora oraz choreografa zajmuje się także managerką studia. 
 
Agnieszka Sikorska -
tancerz, choreograf, pedagog, instruktor tańca nowoczesnego,  dyplomowany instruktor tańca Street i Pop Dance Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego, absolwentka instruktorskiego kursu tańca freestyle w Egurrola Dance Studio w Warszawie. Tańczy od 6 roku życia. Wielokrotna zdobywczyni czołowych lokat na Mistrzostwach Polski, w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Turniejach Tańca Nowoczesnego. Obecnie jest trenerem i choreografem grupy tanecznej SPID z MDK 5, laureata wielu nagród na Pucharze Polski, festiwalach i turniejach tanecznych, zdobywców GRAND PRIX Polski 2009. Doskonali swoje umiejętności w wielu szkoleniach tanecznych z  zakresu różnych form tańca nowoczesnego i tańca współczesnego prowadzonych przez wybitnych nauczycieli  i choreografów  z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Portugalii.

Joanna Grabowska
– Właścicielka szkoły “Fabryka Tańca”. Dyplomowany nauczyciel tańca. Wieloletnie doświadczenie na scenie, taniec w musicalach na najbardziej prestiżowych statkach pasażerskich na świecie, doświadczenie jako instruktor tańca zdobyte m.in. w Kanadzie i USA, współpraca z najlepszymi choreografami w Rio De Janeiro, Argentynie, Los Angeles, Australii, Nowej Zelandii, liczne pokazy taneczne oraz udział w prestiżowych turniejach tanecznych w kraju i za granica. Członkini Międzynarodowego Towarzystwa Tanecznego "Imperial Society of Teachers of Dancing" in London i "Canadian Dance Teachers Association", finalistka Miedzynarodowego Turnieju Tańca "Dance Sport Montreal - Professional Rising Stars, Professional Latin".

 - w kategorii recytacja i mała forma sceniczna do lat 12 oraz powyżej lat 12:

Teresa Wądzińska – absolwentka Warszawskiej Szkoły Teatralnej, aktorka Teatru Polskiego, profesor Szkoły Aktorskiej im. Adama Grzymały Siedleckiego Bydgoszczy, współzałożycielka Stowarzyszenia –Klub Środowisk Twórczych w Bydgoszczy, którego istotą są: promocja młodych artystów oraz łączenie pokoleń. Jest autorką corocznego konkursu "Kobieta z pasją", czyli kobiety realizujące swoją pasję, ale dla innych. Pani Teresa Wądzińska prowadzi liczne imprezy kulturalne oraz warsztaty artystyczne.

Jolanta Baziak
poetka, eseistka, krytyk literacki, plastyk, animator kultury, a z wykształcenia teolog. Od 1997 roku jest redaktorem naczelnym ogólnopolskiego miesięcznika literackiego “Akant”. Obecnie redaguje również katalogi i wydawnictwa Muzeum Okręgowego im. l. Wyczółkowskiegp w Bydgoszczy, jest jurorką konkursów ogólnopolskich oraz prowadzi warsztaty literackie dla młodzieży. Dodatkowo uczy religii w Gimnazjum nr 16 im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

Uczestnicy eliminacji wykazali się ogromny profesjonalizmem i z zaangażowaniem prezentowali przygotowane przez siebie prezentacje. Jury miało nie lada trudne zadanie, by spośród tak utalentowanych młodych ludzi, wybrać tych najlepszych. I tak w poszczególnych kategoriach nagrodzono i wyróżniono następujących laureatów:

Kategoria Miejsce Placówka Uczestnicy Repertuar
 MAŁA FORMA SCENICZNA I RECYTACJA
przedział wiekowy:
do lat 12
I Świetlica Środowiskowa dla dzieci i młodzieży “Przystanek Edukacja” w Łowiczu Płatek Ewa 10l. “Ptasie radio”
Julian Tuwim
II Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Wsparcia Dziennego, Świetlica Środowiskowa w Międzyrzeczu Janosz Weronika 12l. “O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” Julian Tuwim
III Dzienny Ośrodek Socjoterapii RAFAEL w Kielcach Kozubek Sebastian 10l. “Sum” Jan Brzechwa
Wyróżnienie I Świetlica Środowiskowa “Caritas” w Szczecinie Oskar Majkrzak 8l. “Auto taty”
Włodzimierz Gajda
Wyróżnienie II Rodzinny Dom Dziecka w Poznaniu Marczak Paweł 10l. “Zbzikowane wierszyki łamiące języki” Małgorzata Strzałkowska 
MUZYKA I Ośrodek Interwencyjno – Socjalizacyjny w Bełchatowie Binek Beata 16l. “Moje serce to jest muzyk” Ewa Bem
II Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Radzie Sołeckiej w Międzywodziu Donart Estera 7l. “Kolorowy wiatr” z bajki “Pocahontas” Edyta Górniak
III Dom Dziecka w Strobowie Dembowski Dawid 17l. “Wielka miłość”
Seweryn Krajewski
Wyróżnienie I Świetlica “Nadzieja” Opiekuńczo – Wychowawcza Wsparcia Dziennego w Jerzmanowicach Piaśnik Monika 12l. “Laleczka z saskiej porcelany”
Majka Jeżowska
Wyróżnienie II Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Bierutowie Biegańska Agnieszka 17l. “Groszki i róże”
Ewa Demarczyk
MAŁA FORMA SCENICZNA I RECYTACJA
przedział wiekowy:
powyżej 12
I Świetlica “Nadzieja” Opiekuńczo – Wychowawcza Wsparcia Dziennego w Jerzmanowicach Śladowski Piotr 15l. “Śpieszmy się kochać ”ks. Jan Twardowski
II Klub Wolontariusza “Gniazdo” prowadzony przez Polskie Towarzystwo zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim Serbakowska Katarzyna 18l. “Raport z oblężonego miasta”
Zbigniew Herbert
III Rodzinny Dom Dziecka w Białogardzie  Wojtach Alicja 15l. Fragment prozy Doroty Terakowskiej “Poczwarka”
Wyróżnienie I Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Bierutowie  Jędrczak Jakub 13l. “Bezludna wyspa”
Jerzy Szczerba
Wyróżnienie II Świetlica Dziecięco – Młodzieżowa przy Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie Grupa “Victum”:
Zalewska Jga 11l.
Chlastacz Katarzyna 13l.
Piekarska Monika 16l.
Piekarska Anna 15l.
Gątkowska Ewelina 15l.
Epika
Taniec współczesny
“Kuszenie Anioła”
(mała forma sceniczna)
TANIEC I Dom Dziecka w Strobowie Ireneusz Rolewski 16l. Styl: Elektro boogie
II Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Maszewie “Made to battle”:
Szczęsna Paulina 18l.
Szczęsna Justyna 16l.
Majewska Magdalena 17l.
Karpiński Marek 18l.
Grzanka Michał 17l.
Styl: b-boying i new style
III Placówka Wielofunkcyjna, Dom dla dzieci i młodzieży “PROMYK” w Morągu Duet “Black girls”:
Karpińska Alina 19l.
Prajwocka Kinga 14l.
Styl: hip-hop
Wyróżnienie I Rodzinny Dom Dziecka w Ostrowcu Grupa “Skandi”:
Szocik Monika 15l.
Michajlicz Justyna 14l.
Lisowska Agnieszka 12l.
Lisowska Karolina 12l.
Lisowska Julia 10l.
Styl: new style and cheerleaders
Wyróżnienie II Ośrodek Interwencyjno- Socjalizacyjny w Bełchatowie Binek Beata 16l. Styl: Taniec nowoczesnyATRAKCJE PODCZAS FINAŁU VI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU RADOSNYCH SERC
 
     Po eliminacjach w Gdańsku, Gliwicach i Łodzi czas przygotować się do Wielkiego Finału! 12 czerwca w Zespole Szkół nr 16 w Bydgoszczy odbędą się eliminacje finałowe, podczas których wyłonimy zwycięzców. Laureaci festiwalu będą mieli okazję kolejny raz zaprezentować się w niedzielę 13 czerwca w Parku im. W. Witosa w czasie Koncertu Laureatów. Ale to nie koniec atrakcji.

     Oprócz naszych młodych artystów na scenie zaprezentują się inne gwiazdy, które wystąpią gościnnie na deskach bydgoskiej Muszli Koncertowej. Przy dziecięcych gwiazdach zaprezentuje się również Junior Jazz Big Band ‘75 z Pałacu Młodzieży prowadzony przez Piotra Dąbrowskiego, a pięknym śpiewem zaszczyci nas Agnieszka Zawidzka, laureatka „Szansy na sukces” i uczestniczka programu „Śpiewaj i walcz”. Miłośników dobrego humoru pewnie ucieszy występ bydgoskiego Kabaretu OKO w składzie Piotra Arciszewskiego, Mateusza Łapińskiego, Mariusza Matwieja, Dawida i Karola Myszko oraz Łukasza Nowackiego. Pokaz tańca współczesnego i hip-hop zaprezentuje zespół Fabryka Tańca.

     Zarówno artyści jak i goście imprezy mocno wspierają młode talenty, dlatego będą towarzyszyć dzieciom podczas tego ważnego wydarzenia. W tym roku zapowiada się nam kolejny, fantastyczny, pełen emocji i niezapomnianych wrażeń festiwal.

     Zapraszamy!


LAUREACI VI OFRS KATEGORII PLASTYKA
 
Jury w składzie:

Przewodniczący Wacław Kuczma
Członkowie:
Lech Goldyszewicz
Joanna Senska
Ewa Widacka - MatoszkoMiejsce Placówka Uczestnicy Repertuar
I Placówka Opiekunczo – Wychowawcza „Tęcza” w Kutnie
ul. Karłowicza 1
99-300 Kutno
Kaźmierczak Paulina 19l. „Pinokio w opałach”
II Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży „Młody Las”
ul. Sienkiewicza 12
87-100 Toruń
Kulwicki Karol 13l. „Srebrzysta zima”
III
Świetlica Środowiskowa
Ul. Stalowa 1
42-300 Myszków
Szczygieł Sebastian 12l. „Wiosna, lato, jesień, zima”
Wyróżnienie I Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Wsparcia Dziennego Świetlica Środowiskowa w Bojszowach
Filia w Międzyrzeczu
ul. Sierpowa 38
43-220 Bojszowy
Sosnowska Zuzanna 12l. „Widok z mojego okna”
Wyróżnienie II Rodzinny Dom Dziecka
ul. Małcużyńskiego 8
78-200 Białogard
Moroz Marianna 16l. „Jesień oczyma czasu” 


 
LAUREACI VI OFRS W KATEGORII FOTOGRAFIA
 
Jury w składzie:

Przewodniczący Wacław Kuczma
Członkowie:
Andrzej Maziec
Dariusz GackowskiMiejsce Placówka Uczestnicy Repertuar
I Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku
ul. Dąbrowskiego 6
68-300 Lubsko
Sarliński Radosław 12l. „Wróżbita”
II "Dom Św. Wincentego" prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia
św. Wincentego a' Paulo
ul. Piłsudskiego 4
83-300 Kartuzy
Labuda Stanisław 14l. „Widok na mój dom”„Samotność”
III
Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego „Anielisko” ul. Sienkiewicza 60
90-058 Łódź
Ozimiński Michał 16l. „Okno na Manhatan”
Wyróżnienie I Powiatowa Placówka Socjalizacyjna
ul. Sadowa 21
38 – 500 Sanok
Skrijka Ewa 17l. „Na granicy światów”
Wyróżnienie II Świetlica Środowiskowa
ul. Stalowa 1
42-300 Myszków
Leszczyńska Wiktoria 12l. „Myszków w żałobie”

 

NASI PARTNERZY: