Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VIII OFRS / JURY ELIMINACJI / FOTOGRAFIA


KATEGORIA: FOTOGRAFIA

Arkadiusz Blachowski
/przedstawiciel Wyższej Szkoły Gospodarki/
Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Wychowanie Techniczne. Pracował w Pałacu Młodzieży oraz prowadził przez wiele lat pracownię fotograficzną. Wieloletni organizator i juror Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”. Twórca i założyciel młodzieżowego Klubu Filmowego „Zaczep”. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich Filmów Krótkometrażowych „Ściemnisko”. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej. Swoje prace prezentował na indywidualnych wystawach fotograficznych w Pałacu Młodzieży, w galerii Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz w Przeglądach Fotografii Bydgoskiej.W swoim dorobku posiada wiele osiągnięć. Odznaczony medalem "Zasłużony Działacz Kultury" za popularyzację fotografii i filmu wśród dzieci i młodzieży. Ponadto otrzymał nagrody: Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2006 roku jest kustoszem Muzeum Fotografii oraz kierownikiem Bydgoskiej Akademii Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Dariusz Gackowski
/przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy/
Filmowiec i fotografik, pracujący w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, studiował na Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor znany jest z licznych publikacji zdjęć w czasopismach oraz udziału w wystawach artystycznych. Uczestniczył w ekspozycjach w ramach Galerii Bezdomnej czy organizowanych przez BWA Przeglądach Fotografii Artystycznej. W 2005 roku zorganizował pod patronatem BWA wystawę indywidualną " Artkartki fotografie". Zajmuje się też filmem dokumentalnym - zdobył aż trzy nagrody podczas 10. edycji Festiwalu Filmów "5 minut z życia codziennego" w Wągrowcu za filmy: “Dygol” i "Kaskada".

Andrzej Maziec
Artysta fotografik, należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, laureat wielu nagród. Zajmuje się fotografią użytkową, kreacyjną, artystyczną, jak również instalacjami fotograficznymi. Zrealizował około 20 wystaw indywidualnych w ramach „Galerii Pamięci” oraz był uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień w 20 konkursach fotograficznych krajowych i międzynarodowych. Jest laureatem I nagrody na wystawie „Sztuka Faktu ‘81” w Bydgoszczy oraz Nagrody Ministra Kultury i Sztuki II stopnia w 1981 roku.

NASI PARTNERZY: