Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / X OFRS / JURY ELIMINACJI / FOTOGRAFIA

 
KATEGORIA: FOTOGRAFIA
 
Arkadiusz Blachowski /przedstawiciel Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej w Bydgoszcz. Muzeum Fotografii/
Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Wychowanie Techniczne. Pracował w Pałacu Młodzieży oraz prowadził przez wiele lat pracownię fotograficzną. Wieloletni organizator i juror Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”. Twórca i założyciel młodzieżowego Klubu Filmowego „Zaczep”. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich Filmów Krótkometrażowych „Ściemnisko”. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej. Swoje prace prezentował na indywidualnych wystawach fotograficznych w Pałacu Młodzieży, w galerii Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz w Przeglądach Fotografii Bydgoskiej. W swoim dorobku posiada wiele osiągnięć. Odznaczony medalem "Zasłużony Działacz Kultury" za popularyzację fotografii i filmu wśród dzieci i młodzieży. Ponadto otrzymał nagrody: Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2006 roku jest kustoszem Muzeum Fotografii oraz kierownikiem Bydgoskiej Akademii Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Piotr Wąsowski /przedstawiciel Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy/
Historyk sztuki, kolekcjoner. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (kierunek: Historia Sztuki) oraz Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (kierunek: Ochrona Dóbr Kultury, specjalizacja: zabytkoznawstwo). Ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uczestnik warsztatów Akademii Doskonałego Projektu (2015) prowadzonych przez Biuro Programu Creative Europe Desk Poland. Zatrudniony na stanowisku asystenta w dziale Wystawienniczo-Edukacyjnym w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. Kurator wystaw. Wykładowca na kierunku Artystyczna Grafika Komputerowa w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi – Oddziale Zamiejscowym w Bydgoszczy. Autor publikacji naukowych i recenzji z wystaw. Redaktor katalogów sztuki, jak również uczestnik konferencji naukowych. Doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą nabyte ponadto w ramach zajęć w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy oraz Fundacji Wytwórnia Marzeń.
 
Dariusz Gackowski /przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy/
Filmowiec i fotografik, pracujący w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, studiował na Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie, jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor znany jest z licznych publikacji zdjęć w czasopismach oraz udziału w wystawach artystycznych. Uczestniczył w ekspozycjach w ramach Galerii Bezdomnej czy organizowanych przez BWA Przeglądach Fotografii Artystycznej. W 2005 roku zorganizował pod patronatem BWA wystawę indywidualną " Artkartki fotografie". Zajmuje się też filmem dokumentalnym - zdobył aż trzy nagrody podczas 10. edycji Festiwalu Filmów "5 minut z życia codziennego" w Wągrowcu za filmy: “Dygol” i "Kaskada".
 

NASI PARTNERZY: