Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / IX OFRS / JURY ELIMINACJI / HAPPENING PLASTYCZNY


HAPPENING PLASTYCZNY

Katarzyna Wolska /przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury/
Absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na poznańskiej PWSSP. Zajmuje się rysunkiem, grafiką wydawniczą, aranżacją przestrzenną wnętrz i aranżacją wystaw. Od kilkunastu lat prowadzi Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Waldemar Jan Zyśk
/przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 5/
Głównym motywem w jego 30-letniej twórczości jest portret. Absolwent  Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie (dyplom w zakresie sztuki wystawienniczej). Ukończył  studia w zakresie malarstwa na Wydziale Malarstwa i Grafiki na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, w którym działał w Zarządzie. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, od wielu lat działa w szubińskiej grupie artystycznej PLAMA’S. Jako plastyk prowadził galerię w Miejskim Domu Kultury w Bydgoszczy. Działał na rzecz upowszechniania kultury współpracując z BWA, Fordońską Spółdzielnią Mieszkaniową, Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” oraz jako przewodniczący Komisji Kultury i Sztuki oraz Edukacji w Radzie Osiedla „Jachcice”. Pedagog, uczy dzieci i młodzież prowadząc Warsztaty Plastyczne w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 i Młodzieżowym Domu Kultury nr 4. Przygotowuje młodych ludzi do egzaminów do szkół plastycznych. Uczniowie Pana Waldemara Zyśka na swoim koncie mają kilkaset nagród i wyróżnień w konkursach plastyczny, a jego pracownia zdobyła w Lubostroniu tytuł „ZŁOTEJ PRACOWNI”. Prowadzi również warsztaty dla dorosłych. Jest autorem projektów artystyczno  – dydaktycznych popularyzujących sztukę plastyczną w szkołach pod nazwą: „Spotkania Ze Sztuką”, „Bydgoskie Ekspresje Malarskie” i „Przestrzeń Kreatywna”. Jest pomysłodawcą oraz głównym realizatorem projektów grantowych w ramach tzw. Bydgoskich Grantów Oświatowych. Laureat kilku nagród, wyróżnień i medali artystycznych, prace w zbiorach na całym świecie. Wielokrotnie otrzymywał: „NAGRODY DYREKTORA” MDK4 i MDK5, a za „wybitne dokonania dydaktyczno-pedagogiczne” uzyskał nagrodę prezydenta miasta Bydgoszczy.

Daria Wojnicka  /przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury/
Pochodzi z Bydgoszczy. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom obroniła u profesora Henryka Ożoga w pracowni wklęsłodruku. Zajmuje się malarstwem , grafiką oraz ceramiką.
 
 
Bartosz Pawlonka /przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury/
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. W 2009 obronił z wyróżnieniem tytuł magistra na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ciągu kilku lat pracy w charakterze grafika komputerowego wyspecjalizował się w projektowaniu znaków firmowych oraz identyfikacji wizualnej firm jak i wydarzeń kulturalnych. Podejmuje się wykonywania ilustracji, spotów animowanych oraz przygotowywaniem szaf graficznych gazet, broszur i innych drobnych form wydawniczych. Charakteryzuje go zamiłowanie do typografii, filmu, dobrego komiksu oraz gry na perkusji.

NASI PARTNERZY: