Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2014 / MATERIAŁY PRASOWE / INFORMACJA-REKRUTACJA


     Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić dla szerszej publiczności? V Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy to propozycja właśnie dla Ciebie!
    Zapraszamy dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat z bydgoskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych, w dniach   1-11 lipca 2014 r. do malowniczo położonego Biskupina. Uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostaną podzieleni na 4 grupy artystyczne: plastyczną, taneczną, teatralną i wokalną. W obrębie każdej z tych grup będą odbywały się codziennie 4 godziny zegarowe warsztatów. Każdy z uczestników będzie mógł również skorzystać z 2 dodatkowych godzin zegarowych dodatkowych warsztatów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W trakcie projektu beneficjenci wezmą udział w panelach dyskusyjnych z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty, a także w różnych warsztatach interpersonalnych, które będą miały na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, onieśmielenia w grupie oraz kształtowania właściwych postaw rówieśniczych. Warsztaty będą realizowane przy współudziale partnerów w postaci różnych instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i firm, aby zapewnić uczestnikom jak największą wszechstronność zajęć oraz zmotywować ich do dalszego artystycznego rozwoju po zakończeniu projektu. Czas wolny od zajęć będzie wypełniony różnymi kulturalnymi atrakcjami. Ramy programu są ukierunkowane na zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, ale również na pracę w grupach, zabawy i gry twórcze. Intensywne 11-dniowe warsztaty zakończą się autorskim widowiskiem w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w wykonaniu uczestników projektu, prezentacją multimedialną z przebiegu warsztatów oraz wystawą stworzonych prac plastycznych.
      Jeśli masz ochotę razem z nami rozwijać swój talent zajrzyj na stronę internetową Fundacji www.nowe-pokolenie.pl i do 16 maja 2014 r. wyślij kartę zgłoszeniową na adres organizatora. Każda placówka zgłosić może maksymalnie 3 kandydatów. Komisja, która podda weryfikacji karty zgłoszeniowe, będzie brała pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia kandydatów, ich wszechstronność, opinie wychowawców, oraz uzasadnienie braku dostępności do różnorodnych form rozwoju artystycznego.
       To szansa dla Ciebie! Skorzystaj z niej. Zapraszamy.
      Honorowy patronat nad warsztatami sprawują Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Patronat medialny nad projektem objęli Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Radio PIK, Gazeta Wyborcza, Bydgoski Informator Kulturalny. Naszymi partnerami są: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani”, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy oraz Szkoła Tańca Bohema. Przy organizacji warsztatów pomogli nam również: MDK nr 5, Muzeum Fotografii przy APK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Muzeum Pierwszych Piastów, Muzeum Ziemi Pałuckiej, Karczma Biskupińska, Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki, Tetra Polski.
Zadanie współfinansowane jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasto Bydgoszcz.
 

NASI PARTNERZY: