Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2013 / KADRA / KAMILA KOSECKA

 
Kamila Kosecka
 
tańcem pasjonuje się od dziecka. Zaczynała w zespole tańca współczesnego Arabesque'a w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Brała udział w występach inauguracyjnych wielu ważnych imprez kulturalnych i sportowych w mieście i regionie np.: Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce na Zawiszy, Mistrzostwa Europy w LA, Grand Prix na Żużlu, Bydgoskich Impresji Muzycznych (BIM). Jako nastolatka tańczyła w musicalach w Polsce i w Niemczech (2002 „Nie oglądaj się za siebie”, 2001 „Gdzie nasi idole, gdzie nasi poeci” w reżyserii R. Baranowskiego i choreografii B. Rewolińskiej, 2000 „Nasz wspaniały świat” polsko-niemiecki musical na podstawie książki Huxleya).
Ukończyła Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (tam zdobyła uprawnienia instruktorskie), należała do zespołu Studnia prowadzonego przez Annę Wytych-Wierzgacz, za sprawą której udoskonaliła swoją technikę tańca współczesnego. Udzielała się na festiwalach: „Polemiqi” i „Solo&Duo” w Warszawie, Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Koninie, Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego w Bytomiu, Toruński Festiwal Nauki i Sztuki w Baju Pomorskim, Przegląd Bydgoskich Teatrów Alternatywnych "Alternator", Międzynarodowy Festiwal Artystycznych Działań Ulicznych „La Strada" w Kaliszu.
W latach 2006-2009 tancerka Teatru Tańca Rozruch w Bydgoszczy oraz współtwórczyni wielu spektakli i akcji improwizowanych m.in. "Sto lat stolik", "Ruch pożarcie", "Szukając ciała" wystawianych przy okazji III Festiwalu "Muzyka z Mózgu", czy imprezy organizowanej przez Fundację Kultury Rozruch "Ruch, rozruch, bezruch, czyli, gdzie zaczyna się taniec w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnaj na WSG. W tym czasie zaangażowała się też we współpracę z Absolwentami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przy tworzeniu opery "Dydona i Eneasz" Henry Pucella w reżyserii Ł. Gajdzisa. Przez pewnen okres uczęszczała na treningi teatru Nibopiekło z Bydgoszczy, aby poprzez swoje ciało poznać czym jest teatr, a pomogli jej w tym A. Stróż i E. Stołowska.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi (specjalizacji - Choreografia i techniki tańca) oraz Studium Pedagogicznego. W maju 2011 obroniła się swoją choreografią dyplomową "Skala otwartości", którą widzowie mogli zobaczyć w Teatrze Nowym w Łodzi. Współpracuje też z Teatrem Nowym w Poznaniu w spektaklu "Sen nocy letniej" reżyserii W. Kościelniaka, choregrafii J. Skubaczkowskiego. Swoje doświadczenie taneczno aktorskie miała okazję sprawdzić w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi w przedstawieniu "Momo".
W czasie studiów tancerka Pracownii Fizycznej z Łodzi pod kierownictwem J. Owczarka dzięki, któremu poszerzyła swoje doświadczenie taneczne o kontakt improwizację. Brała udział w spektaklach: "Meandrująca rzeka", "Droga krzyżowa", "człowiek³ = ∞", a także w projekcie "Ekologie Miejskie" organizowanym przez Muzeum Sztuki MS z improwizowaną muzyką zespołu SzaZa (Szamburski/Zakrocki), w trakcie VI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej - TROTUART 2011 performowała w "Człowiek z betonu".
Przez cały okres swojego kształcenia tanecznego miała okazję uczestniczyć w wielu warsztatach taneczny z różnych technik prowadzonych przez: W. Jurewicza, M. Jurczyk, K. Skawińską, R. Śliżewskiego, J. Owczarka, A. Wytych Wierzgacz, R. Stępniak, K. Skolimowskiego, K. Frąckowiak, W. Mochnieja, M. Monteros, K. Mooney, E. Gil, E. Makohona, A. Piotrowską, P. Matyasika, M. Kozanka, S. Hefczyńską, I. Olszowską, M. Westebya, E. Wardzałe, Byrona van Jonesa, S. Zajkowskiego, J. Łumińskiego, J. Altera, L. Bzdyla, R. Agnel.
Obecnie studiuje na wydziale Kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy (specjalizacji - Animacja i organizacja czasu wolnego).
Jak dotychczas prowadziła i nadal prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży na terenie całego kraju, w których główny nacisk kładzie na rozwijanie kreatywności ruchowej (na ten temat pisała swoją pracę dyplomową), kształtowanie świadomość ciała i przestrzeni, uwalnianie ekspresji i pozytywnej energii, rozbudzanie wrażliwości na taniec i muzykę, usprawnienie koordynacji oraz poznawanie siebie i innych poprzez taniec.

NASI PARTNERZY: