Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VIII OFRS / JURY ELIMINACJI / MAŁA FORMA SCENICZNA


KATEGORIA: MAŁA FORMA SCENICZNA

Luiza Kubowicz-Dorosz  /przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Kierownik Działu Animacji Kulturalnej w bydgoskim Pałacu Młodzieży, zajmuje się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, jest autorem i głównym organizatorem imprez, które na stałe weszły do kalendarza imprez placówki. Realizuje również inne przedsięwzięcia kulturalne takie jak: Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej, Konkurs wiersza i piosenki przedszkolnej, a także  imprezy czytelnicze, humanistyczne i rekreacyjne. Współorganizuje imprezy zlecone przez Urząd Miasta czy Kuratorium Oświaty (Konkurs na małą formę sceniczną, Laureaci olimpiad).

Paweł L. Gilewski /przedstawiciel Teatru Polskiego w Bydgoszczy w Bydgoszczy/
Absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku, aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Występował także na deskach Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Młodego Aktora trzeciej edycji Festiwalu Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu oraz nagrodą Radia PiK za sezon 2000/2001.

Wioleta Górska – Nowik
/przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy/
Nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy na kierunku historia. Ukończyła studia podyplomowe oraz liczne kursy kwalifikacyjne o specjalizacji teatralnej. Jest nauczycielem Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy – animator kultury o specjalności teatralnej. Prowadzi teatry: „Remus” i „Pacynka”. Prowadzi teatry również w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy: Teatr Młodzieżowy „Ciąg Dalszy Nastąpi” oraz Teatr dla dzieci „Jawajka”. Podczas swojej pracy zawodowej jej podopieczni odnosili wiele sukcesów. Zgromadziła blisko 30 nagród zespołowych oraz około 20 indywidualnych.

Barbara Sobotka
 /przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy/
Opiekuje się amatorskim ruchem teatralnym w regionie. Zachęca dzieci i młodzież do udziału w turniejach recytatorskich i teatralnych oraz towarzyszących im konsultacjach i warsztatach. Pomaga instruktorom i nauczycielom prowadzącym dziecięce i młodzieżowe teatry doskonalić posiadane kwalifikacje organizując zajęcia warsztatowe i spotkania ze specjalistami w tej dziedzinie. Zachęca do wspólnej zabawy twórczej, której podstawowym tworzywem jest „żywe słowo”- dbając jednocześnie o pielęgnację ojczystego języka polskiego, jego kulturę i estetykę. Jest organizatorem ważnych da młodych miłośników teatru i literatury imprez, takich jak Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Teatr Bez Granic” i Turniej Słowa”.

Ewa Stołowska
/przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy/
Instruktorka teatralna. Absolwentka kulturoznawstwa i filologii angielskiej, członkini niezależnego teatru niebopiekło istniejącego od 2003 roku w Bydgoszczy. Warsztat teatralny doskonaliła m.in. na warsztatach Przemysława Wasilkowskiego (uczeń Jerzego Grotowskiego) i Teatru Pieśń Kozła.
 

NASI PARTNERZY: