Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / X OFRS / JURY ELIMINACJI / MAŁA FORMA SCENICZNA

 
KATEGORIA: MAŁA FORMA SCENICZNA

Luiza Kubowicz-Dorosz /przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/ 
Kierownik Działu Animacji Kulturalnej zajmuje się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, jest autorem i głównym organizatorem imprez, które na stałe weszły do kalendarza imprez placówki: „Magia Teatru” - spotkania z teatrzykami dziecięcymi i Konfrontacje Teatralne. Realizuje również inne przedsięwzięcia kulturalne takie jak: Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej,  Konkurs wiersza i piosenki przedszkolnej "Zabawa w rymy i rytmy", a także  imprezy czytelnicze, humanistyczne i okazjonalne. Współorganizuje imprezy zlecone przez Urząd Miasta czy Kuratorium.


Wioleta Górska – Nowik /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2/
Nauczyciel dyplomowany Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy na kierunku historia (specjalność nauczycielska oraz historii kultury materialnej). Swoją wiedzę poszerzała na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Kazimierza  Wielkiego w  Bydgoszczy, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej z terapią dziecka oraz podczas licealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w  Toruniu (animator kultury o specjalności teatralnej). Dodatkowo, Pani Wioleta Górska – Nowik uczestniczyła w Rocznym Specjalistycznym Kursie Teatralnym w Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu przy siedzibie Teatru Lalek „Zaczarowany Świat”– celem kursu było przygotowanie do prowadzenia amatorskich zespołów teatralnych. Ukończyła także BZDZ – kursy kwalifikacyjne: Pedagogika Opiekuńcza i Oligofrenopedagogika. Jest nauczycielem Młodzieżowego Domu  Kultury nr 2 w Bydgoszczy – animator kultury o specjalności teatralnej. Prowadzi teatry: „Remus” i „Pacynka”. Prowadzi teatry również w Młodzieżowym Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy: Teatr Młodzieżowy „Ciąg Dalszy Nastąpi” oraz Teatr dla dzieci „Jawajka”. Osobiście pisze scenariusze do spektakli na podstawie  literatury dziecięcej lub własnej wyobraźni. Podczas swojej pracy zawodowej jej podopieczni odnosili wiele sukcesów.
 
Dorota Wiśniewska /przedstawiciel  Fundacji Nowe Pokolenie/
Absolwentka Akademii Bydgoskiej w zakresie edukacji kulturalno- oświatowej oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku pedagogika społeczna i studiów podyplomowych w zakresie edukacji przedszkolnej  i wczesnoszkolnej. W latach 1998- 2010 pracowała jako instruktor kulturalno- oświatowy w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu. Od roku 2003 pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Łowinku. Wieloletni koordynator Przeglądu Teatrów ekologicznych „Eko- Teatr”, juror na Forum Małych Form Teatralnych „Deski”, organizator warsztatów teatralnych dla nauczycieli „Teatr w szkole”, prowadziła warsztaty teatralne  dla dzieci i młodzieży w ramach projektu  „ Teatr bliżej nas”.  Autorka wszystkich scenariuszy do wystawianych przedstawień. Autorka i koordynatorka projektu „Bawimy się w teatr, dając radość najmłodszym” ( Polsko- Amerykańska Fundacja Dzieci i Młodzieży). Założycielka i opiekunka grup teatralnych: „Bardzo Ostry pilniczek” ,  „I co z tego”, oraz „Ciapciaki”. Zespoły te zdobyły liczne nagrody w konkursach i przeglądach teatralnych , m.in. kilkakrotnie Nagrody Dnia w Wojewódzkich Konfrontacjach teatrów Dziecięcych „Kurtynka” i „Teatr bez granic”, wielokrotnie Grand Prix w Przeglądzie „Eko- Teatr” oraz I miejsca w Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków i Piosenek  o tematyce ekologicznej w Myślęcinku,  wyróżnienie w IV Festiwalu Artystycznym Gimnazjów woj. kujawsko- pomorskiego GIM - ART. w Bydgoszczy, I miejsce w Przeglądzie "Kultura na 6- tkę" w Bydgoszczy w kategorii kabaret i etiuda teatralna, nagroda za najlepszy debiut w XVIII Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej „Katar” w Toruniu.
 
Jacek Małachowski /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 4/
Teatrolog, artysta plastyk, reżyser wielu spektakli, widowisk artystycznych, koncertów galowych i przedstawień plenerowych. Twórca i koordynator Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora "MONODRAM" organizowanych przez Pałac Młodzieży. Od wielu lat prowadzi działalność dydaktyczną w dziedzinie teatru, a uczestniczący w tych zajęciach młodzi ludzie są laureatami wielu festiwali, konkursów i przeglądów teatralnych.

Paweł L. Gilewski /przedstawiciel Teatru Polskiego w Bydgoszczy/
Absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku, aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Występował także na wielu scenach teatrów w Polsce. Został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Młodego Aktora trzeciej edycji Festiwalu Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu oraz nagrodą Radia PiK za sezon 2000/2001.
 

NASI PARTNERZY: