Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / IX OFRS / JURY ELIMINACJI / MUZYKA


KATEGORIA: MUZYKA

Izabela Cywińska – Łomżyńska / przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Założyciel i kierownik artystyczny wielu chórów i grup wokalnych w Pałacu Młodzieży. W chwili obecnej są to zespoły "Mezza voce" i Chór Pałacu Młodzieży. Nauczyciel odnosi sukcesy dydaktyczne potwierdzone nagrodami zdobywanymi przez jej wychowanków w konkursach, festiwalach i przeglądach zespołów chóralnych o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolski i międzynarodowym. Od 18 lat jest reżyserem koncertów galowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży, którego etap finałowy organizowany jest corocznie przez Pałac Młodzieży. Ponadto Pani Izabela Cywińska – Łomżyńska, do 2009 roku, reżyserowała koncerty galowe kolejnych edycji Bydgoskich Impresji Muzycznych (Międzynarodowych Spotkań Muzykującej Młodzieży). Bierze udział w pracach jury wielu konkursów wokalnych, m.in. w Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej,  Konkurs Filmowej Piosenki Aktorskiej, Konkurs Piosenki Patriotycznej, Ja po prostu mam talent.  Jest również scenarzystą i reżyserem części artystycznych uroczystości o zasięgu miejskim i wojewódzkim, np. związanych z wręczaniem Bydgoskich Grantów Oświatowych, wręczaniem nagród i odznaczeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zespoły wokalne prowadzone przez Panią Izabelę Cywińską - Łomżyńską biorą także udział w festynach charytatywnych i osiedlowych, gdzie z jednej strony mają możliwość kształtowania postaw prospołecznych, a z drugiej są okazją do prezentacji swoich umiejętności przed publicznością. Jako nauczyciel prowadzi systematycznie pracę wychowawczą, kształtując świadomych i aktywnych odbiorców kultury poprzez organizację wyjść na spektakle operowe i teatralne. W okresie ferii zimowych i letnich organizuje dla uczestników swoich grup wyjazdowe formy wypoczynku połączone z warsztatami wokalnymi.

Roman Fieberg 
/przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury/
Zajmuje się edukacją muzyczną młodzieży z regionu kujawsko-pomorskiego. Udziela konsultacji, prowadzi warsztaty stacjonarne i wyjazdowe dla solistów i zespołów przygotowujących się do udziału w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Prowadzi warsztaty dla muzyków, udziela pomocy merytorycznej i organizacyjnej innym instytucjom kultury. Organizuje przeglądy, konkursy, festiwale i inne imprezy muzyczne o charakterze wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Ponadto organizuje i prowadzi wraz z innymi, zaproszonymi konsultantami, warsztaty dla instruktorów muzycznych i animatorów kultury muzycznej na terenie całego województwa. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwali piosenki: Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „DEBIUT” oraz Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS”. Zajmuje się również gromadzeniem i udostępnianiem nut, oraz opieką artystyczną laureatów przeglądów i festiwali. Ściśle współpracuje z instytucjami kulturalnymi oraz muzycznymi jak: Akademia Muzyczna i Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG w Bydgoszczy, Teatr Polski i Filharmonia Pomorska.

Małgorzata Horoszkiewicz 
/przedstawiciel Opery Nova w Bydgoszczy/
Absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Artystka chóru Opery Nova w Bydgoszczy. W swojej dotychczasowej pracy artystycznej wzięła udział w kilkudziesięciu przedstawieniach operowych i operetkowych zarówno na scenie opery bydgoskiej jak i na scenach innych teatrów Polski, Holandii, Belgii, Austrii i Niemiec. Ponadto wraz z zespołem chóru Opery Nova wykonała wiele koncertów z muzyką oratoryjno- kantatową. Od czterech lata zasiada w komisji jury w kategorii muzyka Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc.

Hanna Żółkoś
/przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2/ 
Ukończyła wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy  oraz studia podyplomowe w Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Doskonaliła wykonawstwo muzyki wokalnej w „Ogólnopolskim Studium Metodycznym w Zakresie Wykonawstwa Muzyki Dawnej”, uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Jest autorką „Zintegrowanego programu nauczania w zakresie i plastyki”,  licznych opracowań pieśni chóralnych, piosenek młodzieżowych oraz układów rytmiczno-tanecznych dla tanecznych zespołów przedszkolnych. To także pomysłodawczyni i realizatorka dziesięciu projektów grantowych w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych realizowanych w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy. Prowadzi liczne zespoły wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy, Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni,  Centrum Kultury w Łochowie. Jest inicjatorką przeglądów chóralnych „Na kcyńskiej ziemi” i „Łochowska jesień chóralna”. Dyrygent chórów kameralnych: „Cantemus”  w Kcyni, „Camerata” w Bydgoszczy. Wielokrotnie otrzymywała Nagrody Dyrektorów Gimnazjum nr 27 oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-pedagogicznej. Rokrocznie dorośli, młodzież i dzieci pracujący pod jej kierunkiem biorą udział w licznych konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Zespoły i soliści pracujący pod jej kierunkiem zdobyli ponad sto nagród i wyróżnień.

NASI PARTNERZY: