Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VIII OFRS / JURY ELIMINACJI / MUZYKA


KATEGORIA: MUZYKA

Izabela Cywińska-Łomżyńska /przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Instytucie Wychowania Muzycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wykładowca w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: emisja zbiorowa, higiena głosu z elementami logopedii. Wieloletni pracownik Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (prowadzi chóry i zespoły wokalne dziecięce i młodzieżowe), a także Opery Nova w Bydgoszczy (asystent kierownika chóru, przygotowanie chórów dziecięcych do spektakli). W latach 1996-2009 reżyser koncertów galowych Bydgoskich Impresji Muzycznych i do dnia dzisiejszego reżyser Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Wraz ze swoimi zespołami zdobyła wiele nagród w kraju i za granicą. Ostatnim sukcesem zespołu wokalnego Mezza Voce, prowadzonego przez Panią Izabelę Cywińską- Łomżyńską, było zdobycie Grand Prix 35. Bydgoskich Impresji Muzycznych.
 
Roman Fieberg /przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy/
Zajmuje się edukacją muzyczną młodzieży z regionu kujawsko-pomorskiego. Udziela konsultacji, prowadzi warsztaty stacjonarne i wyjazdowe dla solistów i zespołów przygotowujących się do udziału w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Prowadzi warsztaty dla muzyków, udziela pomocy merytorycznej i organizacyjnej innym instytucjom kultury. Organizuje przeglądy, konkursy, festiwale i inne imprezy muzyczne o charakterze wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Ponadto organizuje i prowadzi wraz z innymi, zaproszonymi konsultantami, warsztaty dla instruktorów muzycznych i animatorów kultury muzycznej na terenie całego województwa. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwali piosenki: Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „DEBIUT” oraz Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki „AWANS”. Zajmuje się również gromadzeniem i udostępnianiem nut, oraz opieką artystyczną laureatów przeglądów i festiwali. Ściśle współpracuje z instytucjami kulturalnymi oraz muzycznymi jak: Akademia Muzyczna i Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG w Bydgoszczy czy Teatr Polski i Filharmonia Pomorska.
 
Małgorzata Horoszkiewicz /przedstawiciel Opery Nova w Bydgoszczy/
Absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Artystka chóru Opery Nova w Bydgoszczy. W swojej dotychczasowej pracy artystycznej wzięła udział w kilkudziesięciu przedstawieniach operowych i operetkowych zarówno na scenie opery bydgoskiej jak i na scenach innych teatrów Polski, Holandii, Belgii, Austrii i Niemiec. Ponadto wraz z zespołem chóru Opery Nova wykonała wiele koncertów z muzyką oratoryjno- kantatową. Od czterech lata zasiada w komisji jury w kategorii muzyka Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc.
 
Adriana Wdziękońska /przedstawiciel Fundacji Nowe Pokolenie/
Ukończyła z wyróżnieniem dwa kierunki na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Akompaniatorka, autorka scenariuszy zajęć muzycznych, pedagog. Trzykrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki przyznawane za wyróżniające osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Jest autorem scenariuszy zajęć muzycznych dla dzieci powstałych na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje różnego rodzaju projekty min.: koncerty edukacyjne dla dzieci. Współpracowała z min. Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Olsztyńską, Filharmonią Szczecińska, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także Teatrem Wielkim w Warszawie oraz Kujawsko – Pomorską Szkołą Wyższą. Jest autorem cyklu koncertów dla małych dzieci „W krainie misia Muzysia”, przez wiele lat realizowała również cykl „Od brzuszka do uszka maluszka” w Filharmonii Pomorskiej. Zasiada w komisjach oceniających podczas wielu festiwali i konkursów twórczości dziecięcej. Współpracuje z warszawską fundacją „Muzyka jest dla wszystkich”, realizując koncerty dla dzieci pod nazwą „Smykofonia”, z Towarzystwem im. W. Lutosławskiego oraz z Narodowym Instytutem F. Chopina przygotowując edukacyjne koncerty dla dzieci, które odbywają się w Muzeum F. Chopina w Warszawie i w Żelazowej Woli.
 
Jędrzej Rochecki /przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy/
Kompozytor, reżyser dźwięku, skrzypek, teoretyk muzyki. Utwory Jędrzeja Rocheckiego wykonywane są na koncertach w Polsce i za granicą. Bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych m.in. przez Związek Kompozytorów Polskich, Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu (koncerty z cyklu „Szkolna Partytura”), Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Zajmuje się także wykonawstwem muzyki współczesnej. Brał udział m.in. w projekcie "Bydgoska Orkiestra Muzyki Współczesnej" w ramach 7th Mózg Festival, organizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne MÓZG w Bydgoszczy. Współpracuje z innymi twórcami komponując muzykę do filmów i animacji, tworząc ścieżkę dźwiękową, nagrywając dźwięk na planie, czy też udźwiękawiając instalacje plastyczne i wystawy. Udźwiękowione filmy były prezentowane m.in. na festiwalach: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2013 (Short Film Corner, Best of Lodz Film School), IX Festiwal „Łodzią po Wiśle”, Festiwal Filmów Nienudnych "Pabianka" w Pabianicach, VI Przegląd filmów amatorskich "Łapa" 2009 w Łapach, Europejski Festiwal Młodego Kina "Efemka" 2009 w Warszawie, Konkurs Filmów Niezależnych KilOFF w Katowicach, Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 2010.

NASI PARTNERZY: