Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / X OFRS / JURY ELIMINACJI / MUZYKA


KATEGORIA: MUZYKA
 
Izabela Cywińska – Łomżyńska /przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Założyciel i kierownik artystyczny wielu chórów i grup wokalnych w Pałacu Młodzieży. W chwili obecnej są to zespoły "Mezza voce" i Chór Pałacu Młodzieży. Nauczyciel odnosi sukcesy dydaktyczne potwierdzone nagrodami zdobywanymi przez jej wychowanków w konkursach, festiwalach i przeglądach zespołów chóralnych o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolski i międzynarodowym. Od 18 lat jest reżyserem koncertów galowych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży, którego etap finałowy organizowany jest corocznie przez Pałac Młodzieży. Ponadto Pani Izabela Cywińska – Łomżyńska, do 2009 roku, reżyserowała koncerty galowe kolejnych edycji Bydgoskich Impresji Muzycznych (Międzynarodowych Spotkań Muzykującej Młodzieży). Bierze udział w pracach jury wielu konkursów wokalnych, m.in. w Ogólnopolskim Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej,  Konkurs Filmowej Piosenki Aktorskiej, Konkurs Piosenki Patriotycznej, Ja po prostu mam talent.  Jest również scenarzystą i reżyserem części artystycznych uroczystości o zasięgu miejskim i wojewódzkim, np. związanych z wręczaniem Bydgoskich Grantów Oświatowych, wręczaniem nagród i odznaczeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zespoły wokalne prowadzone przez Panią Izabelę Cywińską - Łomżyńską biorą także udział w festynach charytatywnych i osiedlowych, gdzie z jednej strony mają możliwość kształtowania postaw prospołecznych, a z drugiej są okazją do prezentacji swoich umiejętności przed publicznością. Jako nauczyciel prowadzi systematycznie pracę wychowawczą, kształtując świadomych i aktywnych odbiorców kultury poprzez organizację wyjść na spektakle operowe i teatralne. W okresie ferii zimowych i letnich organizuje dla uczestników swoich grup wyjazdowe formy wypoczynku połączone z warsztatami wokalnymi.
 
Hanna Żółkoś /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2/
Ukończyła wychowanie muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy  oraz studia podyplomowe w Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Doskonaliła wykonawstwo muzyki wokalnej w „Ogólnopolskim Studium Metodycznym w Zakresie Wykonawstwa Muzyki Dawnej”, uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Jest autorką „Zintegrowanego programu nauczania w zakresie i plastyki”,  licznych opracowań pieśni chóralnych, piosenek młodzieżowych oraz układów rytmiczno-tanecznych dla tanecznych zespołów przedszkolnych. To także pomysłodawczyni i realizatorka dziesięciu projektów grantowych w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych realizowanych w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy. Prowadzi liczne zespoły wokalne w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy, Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni,  Centrum Kultury w Łochowie. Jest inicjatorką przeglądów chóralnych „Na kcyńskiej ziemi” i „Łochowska jesień chóralna”. Dyrygent chórów kameralnych: „Cantemus”  w Kcyni, „Camerata” w Bydgoszczy. Wielokrotnie otrzymywała Nagrody Dyrektorów Gimnazjum nr 27 oraz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-pedagogicznej. Rokrocznie dorośli, młodzież i dzieci pracujący pod jej kierunkiem biorą udział w licznych konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Zespoły i soliści pracujący pod jej kierunkiem zdobyli ponad sto nagród i wyróżnień.
 
Roksana Ptasznik /przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy/
Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki. Od najmłodszych lat śpiew i muzyka towarzyszyły jej wszędzie- należała do scholi parafialnej, do zespołu muzycznego "Guzik z pętelką" pod kierownictwem pana Edwarda Chonchery, w liceum i na studiach należała do szkolnych chórów. Pasję przeniosła do pracy zawodowej. Od roku 2011 jest dyrygentem Chóru Dzieci Młodszych "Ojejku", który działa przy Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy. Chór należy do Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska, dzięki któremu dzieci bardzo rozwijają swoje możliwości. Chór występuje podczas uroczystości miejskich, osiedlowych i szkolnych. Od 2012 współpracuje z Fundacją Nowe Pokolenie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, gdzie razem z chórem występuje jako goście festiwalu, a od 2013 roku prowadzi warsztaty wokalne dla uczestników festiwalu. W swojej pracy zawodowej stara się, by uczniowie klas 1-3 pokochali muzykę i śpiew- zarówno chórzyści jak i wychowankowie Pani Roksany są często laureatami różnego rodzaju konkursów wokalnych, co jeszcze bardziej zachęca ich do pracy. Całą swoją i dzieci pracę podsumowuje słowami J. W. Goethego "Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają".

Piotr Pokutycki /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 4/                                    
Gitarzysta, pedagog, nauczyciel gry na instrumencie, obecnie na stałe związany z zespołem Adelibanda. Jest studentem V roku gitary jazzowej w klasie dr Piotra Olszewskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz magistrem politologii, którą ukończył na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczęszczał do Conservatorium Maastricht oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Pobierał lekcje u wielu wybitnych muzyków zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie wraz z zespołem Adelibanda tworzy i nagrywa muzykę na debiutancką płytę, ale przede wszystkim dużo koncertuje. Udziela się w wielu projektach muzycznych w przeróżnych składach. Oprócz tego prowadzi lekcje, warsztaty oraz obozy gitarowe. Zainteresowania: szeroko pojęta muzyka, nie ograniczona jednak do konkretnego stylu. Ponadto jest fanem motoryzacji. W swojej grze inspiruje się głównie gitarzystami stricte jazzowymi, ale także tymi z pogranicza rocka progresywnego i fusion.
 

NASI PARTNERZY: