Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / IX OFRS / JURY ELIMINACJI / PLASTYKA


KATEGORIA: PLASTYKA

Kinga Łaska /przedstawiciel Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy/
Magister sztuki, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Witolda Chmielewskiego. Uczestniczy w corocznych międzynarodowych plenerach artystycznych, prowadząc zajęcia warsztatowe z dziećmi i młodzieżą. W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajduje się rysunek, fotografia oraz witraż.

Adriana Witucka
/przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury/
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy - kierunek -  grafika, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie - wszystkie kierunki, Studium Oświaty Dorosłych - kierunek - Teatr - Uniwersytet Warszawski, Studio Ceramiki Artystycznej – Warszawa. Artysta plastyk, ceramik, scenograf teatralny i filmowy, podróżnik, wielki miłośnik zwierząt wszelakich. Poprzez podróże - a odwiedziła wszystkie kontynenty, w tym ponad 140 krajów - mogła wzbogacać swój warsztat i rozwijać wrażliwość. Jej prace znajdują się w zbiorach osób prywatnych i galeriach m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Anglii, Norwegii, w Meksyku, Peru, Turcji, Syrii, Brazylii, a także w USA i Australii. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu krajach Europy (Niemcy, Hiszpania, Holandia, Norwegia, Anglia), także w Syrii i Turcji. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, batik i ceramikę. Zajmuje się także odtwarzaniem ceramiki prehistorycznej kultur europejskich, a także kultur Ameryki Środkowej i Południowej. Od wielu lat prowadzi Pracownię Ceramiki Artystycznej, a ostatnio Pracownię Dziedzictwa Kulturowego przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bydgoszczy, gdzie szkoli także kadry nauczycieli, instruktorów i terapeutów. Od piętnastu lat prowadzi Międzynarodowe Warsztaty Ceramiki Prehistorycznej na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie.

Wacław Kuczma
/przedstawiciel Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy/
Malarz, studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Zajmuje się organizacją życia kulturalnego w naszym mieście, zorganizował wiele wystaw artystycznych, również z pracami własnego autorstwa. Od ukończenia studiów zajmuje się nauczaniem artystycznym, prowadzeniem galerii niezależnych, organizowaniem wystaw i sympozjów artystycznych w Polsce i zagranicą. Pracował także, jako nauczyciel malarstwa i rysunku będąc jednocześnie kierownikiem artystycznym szkoły. Współzałożyciel Stowarzyszenia Artystycznego "Wieża Ciśnień" oraz Towarzystwa Wspierania Edukacji Plastycznej w Bydgoszczy. Wszystkie swoje działania realizuje wspólnie z żoną Dorotą. Jest członkiem Stowarzyszenia Sztuki "Graz" w Regensburgu od 2003 roku i od 2002 roku Dyrektorem Galerii Miejskiej BWA. To aktywny twórca. Jego twórczość jest niezależna od panującej aktualnie mody. Wystawiał w galeriach i muzeach w Polsce oraz w Europie. Jego dorobek to 50 wystaw zbiorowych oraz blisko 40 wystaw indywidualnych. 

NASI PARTNERZY: