Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VIII OFRS / JURY ELIMINACJI / PLASTYKA


KATEGORIA: PLASTYKA

Kinga Łaska
/przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy/
Magister sztuki, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Witolda Chmielewskiego. Uczestniczy w corocznych międzynarodowych plenerach artystycznych, prowadząc zajęcia warsztatowe z dziećmi i młodzieżą. W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajduje się rysunek, fotografia oraz witraż.
 
Adriana Witucka /przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy/
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy - kierunek -  grafika, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie - wszystkie kierunki, Studium Oświaty Dorosłych - kierunek - Teatr - Uniwersytet Warszawski, Studio Ceramiki Artystycznej – Warszawa. Artysta plastyk, ceramik, scenograf teatralny i filmowy, podróżnik, wielki miłośnik zwierząt wszelakich .... Poprzez podróże - a odwiedziła wszystkie kontynenty, w tym ponad 140 krajów - mogła wzbogacać swój warsztat i rozwijać wrażliwość ...Jej prace znajdują się w zbiorach osób prywatnych i galeriach m.in. w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Anglii, Norwegii, w Meksyku, Peru, Turcji, Syrii, Brazylii a także w USA i Australii. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu krajach Europy (Niemcy, Hiszpania, Holandia, Norwegia, Anglia), także w Syrii i Turcji. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, batik i ceramikę. Zajmuje się także odtwarzaniem ceramiki prehistorycznej kultur europejskich a także kultur Ameryki Środkowej i Południowej. Od wielu lat prowadzi Pracownię Ceramiki Artystycznej, a ostatnio Pracownię Dziedzictwa Kulturowego przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bydgoszczy, gdzie szkoli także kadry nauczycieli, instruktorów i terapeutów. Od piętnastu lat prowadzi także Międzynarodowe Warsztaty Ceramiki Prehistorycznej na terenie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie.
 
Marta Bindek /przedstawiciel Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy/
Ukończyła studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 2009r. w pracowni litografii pod kierunkiem Piotra Gojowego prof. UMK. Uprawia grafikę warsztatową, komputerową oraz rysunek. Obecnie kurator w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy, gdzie m.in. zajmuje się oprawą graficzną wystaw (plakaty, zaproszenia, publikacje, reklamy itp.).

NASI PARTNERZY: