Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / X OFRS / JURY ELIMINACJI / PLASTYKA

 
KATEGORIA: PLASTYKA

Kinga Łaska /przedstawiciel Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy/
Asystent w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w Dziale Edukacji i Promocji. Absolwentka Edukacji Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Witolda Chmielewskiego. Uczestniczka corocznych międzynarodowych plenerów artystycznych, podczas których prowadzi interdyscyplinarne zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W kręgu jej zainteresowań artystycznych znajduje się rysunek, fotografia oraz witraż.

Marek Lewandowski /przedstawiciel Muzeum Archeologicznego w Biskupinie /
Magister historii absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. W Muzeum Archeologicznym w Biskupinie pracuje od 1996 roku. Pasjonat łucznictwa – od 7 lat współorganizuje Biskupiński Turniej Łuczniczy, pracuje z turystami organizując imprezy na terenie muzeum m.in. gry terenowe, weekend z epoką kamienia , gry i zabawy, archeologiczną wiosnę oraz Dzień Dziecka. Pracuje także  przy wystawach karykatur (wystawa odbywa się w plenerze) i archeologicznych organizowanych w muzeum.

Wacław Kuczma /przedstawiciel Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy/
Malarz, studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Zajmuje się organizacją życia kulturalnego w naszym mieście, zorganizował wiele wystaw artystycznych, również z pracami własnego autorstwa. Od ukończenia studiów zajmuje się nauczaniem artystycznym, prowadzeniem galerii niezależnych, organizowaniem wystaw i sympozjów artystycznych w Polsce i zagranicą. Pracował także, jako nauczyciel malarstwa i rysunku będąc jednocześnie kierownikiem artystycznym szkoły. Współzałożyciel Stowarzyszenia Artystycznego "Wieża Ciśnień" oraz Towarzystwa Wspierania Edukacji Plastycznej w Bydgoszczy. Wszystkie swoje działania realizuje wspólnie z żoną Dorotą. Jest członkiem Stowarzyszenia Sztuki "Graz" w Regensburgu od 2003 roku i od 2002 roku Dyrektorem Galerii Miejskiej BWA. To aktywny twórca. Jego twórczość jest niezależna od panującej aktualnie mody. Wystawiał w galeriach i muzeach w Polsce oraz w Europie. Jego dorobek to 50 wystaw zbiorowych oraz blisko 40 wystaw indywidualnych. 
 

NASI PARTNERZY: