Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / IX OFRS / JURY ELIMINACJI / TANIEC


KATEGORIA: TANIEC

Karolina Dąbkowska /przedstawiciel Studia Tańca Bailamos/
Tancerka, dyplomowana instruktorka tańca hip hop i tańca współczesnego, choreograf. Organizatorka licznych warsztatów i pokazów tanecznych. Tańczy od 7 roku życia. Jako dziecko wielokrotnie brała udział w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Nowoczesnego na terenie całej Polski. Pracuje od 2008 roku. Pasjonuje się tworzeniem choreografii głównie w stylu hip hop, ale również odważnie łączy różne techniki taneczne. Obecnie jest trenerem i choreografem grupy Flexi. Sędziuje na zawodach ogólnopolskich, prowadzi warsztaty w stylu hip hop. Regularnie sama bierze udział w szkoleniach tanecznych w takich stylach jak: hip hop, dancehall, house, popping, locking, jazz i taniec współczesny z instruktorami z Polski i zagranicy. Ukończyła dwuletni Kurs Instruktorski na profilu taniec współczesny ze specjalizacją praca z dziećmi i młodzieżą. Obecnie kontynuuje naukę na kolejnym rocznym Kursie Instruktorskim o profilu street dance. Nie ogranicza się do jednej dziedziny tańca. Stara się rozwijać swoje umiejętności w każdym kierunku tanecznym, do czego namawia również swoich tancerzy. Pasjonuje się tańcem pod każdą postacią, jednak technika hip hop jest jej najbliższa. Uważa, że taniec to niesamowita przyjemność oraz dobry sposób na wyrażanie swoich emocji. Tańczy całym sercem i duszą. Chce, żeby inni dzięki niej czerpali z tańca wiele radości i odnosili sukcesy. Stawia na rozwój swojej młodzieży. Prowadzi zajęcia z grupami turniejowymi, początkującymi, jak i również z przedszkolakami. Ma dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, a jednocześnie jest wymagającym trenerem. Przywiązuje się do tancerzy i jest skłonna do każdego poświęcenia dla swoich grup. Każde zajęcia są dla niej nowym doświadczeniem, każdy tancerz inspiracją do tworzenia choreografii, a każdy nawet najmniejszy sukces  podopiecznych powodem do radości i dumy.

Dorota Przywara – Kaps 
/przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2  w Bydgoszczy/
Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Tańca Ludowego „ Słoneczko”, a później oczarowana tańcem towarzyskim kontynuowała przygodę artystyczną w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy w sekcji tańca towarzyskiego. Absolwent pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Dyplomowany instruktor tańca oraz tańca współczesnego, choreograf. Wieloletni nauczyciel tańca i animator kultury w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Pracuje z 60- osobową grupą dzieci i młodzieży, która zdobyła liczne nagrody i wyróżnień na wielu ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursach, przeglądach i festiwalach.

Beata Rewolińska
/przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Jej wielką pasją jest jej zawód. Kierownik, instruktor i choreograf Zespołów Tańca Współczesnego i Teatrów Tańca BRAX i ARABESQUE’A w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Juror regionalnych i ogólnopolskich konkursów tanecznych. Wielokrotna laureatka nagród indywidualnych dla najlepszego choreografa podczas różnorodnych konkursów.  Organizator cyklicznej bydgoskiej imprezy  „Święto Tańca”. Zespoły taneczne prowadzone przez panią Beatę Rewolińską otrzymały ponad 200 nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Zespołowe choreografie są prezentowane także na wielu imprezach kulturalnych, edukacyjnych i sportowych nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Autorka wielu innowacyjnych działań. Nagrodzona Nagrodą Kuratora Oświaty i Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
 
 

Małgorzata Wójcik
/ przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury/
Zajmuje się edukacją taneczną. Prowadzi studium kształcące instruktorów tańca na kierunkach taniec współczesny i taniec nowoczesny - formy uliczne, a także zajęcia warsztatowe Teatrów Tańca „Gest” i „Geścik”. Oprócz prowadzenia konsultacji i warsztatów jest też koordynatorem dwóch imprez WOKiS: Międzynarodowego Dnia Tańca i Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych. Założony w 1985 roku przez Małgorzatę Wójcik Teatr Tańca "Gest" pracuje w oparciu o techniki tańca współczesnego i improwizację. Prezentacje zawierają różne formy wypowiedzi scenicznej i szeroko pojęty ruch. Tancerze wchodzą w relacje, które są inspiracją do rozbudzania osobowości tancerza i wyzwalania sił twórczych. W repertuarze posiada miniatury taneczne oraz spektakle. Podstawą pracy w grupie dziecięcej jest pobudzanie do aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka poprzez improwizację i zabawy ruchowe oraz nabywanie podstaw techniki tańca. Repertuar zespołu to głównie krótkie formy wypowiedzi scenicznej.

NASI PARTNERZY: