Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VIII OFRS / JURY ELIMINACJI / TANIEC


KATEGORIA: TANIEC

Katarzyna Bień /przedstawiciel Studia Tańca Bailamos/
Dyplomowany instruktor tańca towarzyskiego i hip hop w Studio Tańca Bailamos. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w tańcu. W tańcu towarzyskim posiada najwyższa klasę taneczna S – w LA. Jest również osobowością medialną, bowiem swoje umiejętności prezentowała w 5 serii popularnego programu telewizyjnego stacji TVN ”You Can Dance”, którego była finalistką. Jako doświadczona tancerka i choreografka bierze udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego oraz hip hop jak również regularnie uczestniczy w warsztatach międzynarodowych z udziałem gwiazd światowego parkietu m.in. Les Twins, Ian Eastwood, Lando Wilkins, Brian Puspos, Quick Crew.
 
Dorota Przywara – Kaps /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2  w Bydgoszczy/
Wieloletni nauczyciel tańca i animator kultury w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika społeczna oraz dwuletni instruktorski kurs kwalifikacyjny o kierunku taniec współczesny. Założyciel i choreograf tańca współczesnego „Kontra”, działających przy MDK-2. Pracuje z 60- osobową grupą dzieci i młodzieży, która zdobyła wiele nagród i wyróżnień na wielu ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursach, przeglądach i festiwalach.
 
Beata Rewolińska /przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Założycielka i choreograf zespołów tanecznych w Pałacu Młodzieży. Tworzy choreografie do musicali oraz organizuje liczne warsztaty taneczne, jednocześnie jest jurorem konkursów na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Za swoją ciężką pracę była wielokrotnie nagradzana między innymi uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Podopieczni również odnoszą znaczące sukcesy w różnych zawodach tanecznych.
 
Agnieszka Sikorska /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy/
Tancerz, choreograf, pedagog, instruktor tańca nowoczesnego (absolwentka instruktorskiego kursu tańca nowoczesnego w Egurrola Dance Studio w Warszawie), dyplomowany instruktor tańca Street i Pop Dance Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego oraz członek Polskiej Federacji Tańca. Tańczyć rozpoczęła w wieku 6 lat. Po wielokroć zajmowała wysokie lokaty na Mistrzostwach Polski, w Międzynarodowych i Ogólnopolskich Turniejach Tańca Nowoczesnego. Obecnie jest trenerem i choreografem grup tanecznych STYLERS DANCE STUDIO MDK 5, laureatów wielu nagród na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Pucharze Polski, festiwalach i turniejach tanecznych, 4-krotnych zdobywców GRAND PRIX turniejów w 2013. Będąc pedagogiem, sama wciąż doskonali swoje umiejętności w wielu szkoleniach tanecznych z zakresu różnych form tańca nowoczesnego i tańca współczesnego prowadzonych przez wybitnych nauczycieli i choreografów z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Portugalii.
 
Małgorzata Wójcik /przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy/
Zajmuje się edukacją taneczną. Prowadzi studium kształcące instruktorów tańca na kierunkach taniec współczesny i taniec nowoczesny - formy uliczne, a także zajęcia warsztatowe Teatrów Tańca „Gest” i „Geścik”. Oprócz prowadzenia konsultacji i warsztatów jest też koordynatorem dwóch imprez WOKiS: Międzynarodowego Dnia Tańca i Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych. Założony w 1985 roku przez Małgorzatę Wójcik Teatr Tańca "Gest" pracuje w oparciu o techniki tańca współczesnego i improwizację. Prezentacje zawierają różne formy wypowiedzi scenicznej i szeroko pojęty ruch. Tancerze wchodzą w relacje, które są inspiracją do rozbudzania osobowości tancerza i wyzwalania sił twórczych. W repertuarze posiada miniatury taneczne oraz spektakle. Podstawą pracy w grupie dziecięcej jest pobudzanie do aktywności twórczej, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka poprzez improwizację i zabawy ruchowe oraz nabywanie podstaw techniki tańca. Repertuar zespołu to głównie krótkie formy wypowiedzi scenicznej.
 

NASI PARTNERZY: