Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / X OFRS / JURY ELIMINACJI / TANIEC

 
KATEGORIA: TANIEC

Dorota Przywara – Kaps /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 2/ 
Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Tańca Ludowego „ Słoneczko”, a później oczarowana tańcem towarzyskim kontynuowała przygodę artystyczną w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Bydgoszczy w sekcji tańca towarzyskiego. Absolwent pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Dyplomowany instruktor tańca oraz tańca współczesnego, choreograf. Wieloletni nauczyciel tańca i animator kultury w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Pracuje z 60- osobową grupą dzieci i młodzieży, która zdobyła liczne nagrody i wyróżnień na wielu ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursach, przeglądach i festiwalach.
 
Beata Rewolińska /przedstawiciel Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy/
Jej wielką pasją jest jej zawód. Od ponad 25 lat kierownik, instruktor i choreograf Zespołów Tańca Współczesnego BRAX i ARABESQUE'A oraz Teatru Tańca ABRAX w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Juror regionalnych i ogólnopolskich konkursów tanecznych. Wielokrotna laureatka nagród indywidualnych dla najlepszego choreografa. Organizator cyklicznej bydgoskiej imprezy Święto Tańca. Zespoły taneczne prowadzone przez panią Beatę Rewolińską otrzymały ponad 200 nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Zespołowe choreografie są prezentowane na wielu imprezach nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Autorka wielu innowacyjnych działań. Nagrodzona Nagrodą Kuratora Oświaty i Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej.
 
Mateusz Włoch /przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 4/
Prowadząc swoje zajęcia przywiązuje bardzo dużą wagę do tego, aby przekazywać nie tylko same kroki, ale również emocje, ponieważ wyznaje zasadę, że taniec nie jest tylko odtwarzaniem ruchów, ale również wyrażaniem siebie. Zajęcia bardzo różnorodne muzycznie oraz rytmicznie, odbiegające od standardowych rytmów. Zaangażowanie oraz energia czyli wszystko co potrzebne aby dobrze bawić się na jego zajęciach. Obecnie wspólzałożyciel organizacji 5Element zajmującej się szerzeniem wiedzy z zakresu kultury hip-hopowej jak i prowadzeniem/organizowaniem zajęć i warsztatów tanecznych. „Nie wygrywa ten, kto jest dobry, wygrywa ten, kto ciężko pracuje by być dobrym” – kierując się tym mottem ciężko pracuje i rozwija swoje umiejętności taneczne. Był finalistą programu Dolina Kreatywna organizowanego przez TVP Kultura. Był jednym z dwunastu finalistów konkursu „Po prostu bitwa” oraz uczestnik finałowych warsztatów owego konkursu organizowanego przez telewizję TVN i program You Can dance Po Prostu Tańcz. Występował w Teatrze Polskim w spektaklu: „Blood on the dance floor”. Prowadził audycje dla Filharmonii Pomorskiej o tematyce kultury ulicznej.
 
Filip Konopa /przedstawiciel Studia Tańca Bailamos/
Dyplomowany instruktor tańca hip hop, tancerz i choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 2007 roku w hip hopowej grupie Flow. Od 5 lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w stylach tańca towarzyskiego. Pełen pozytywnej energii, którą lubi dzielić się z innymi poprzez zajęcia, które prowadzi. Uwielbia pracę z dziećmi realizując się jako wychowawca kolonijny oraz animator na imprezach okolicznościowych i balach dla dzieci. Związany ze Studiem Tańca Bailamos w Bydgoszczy oraz zawodową grupą taneczną Art of Dance.
 
Mateusz Porcelewski /przedstawiciel Szkoły Tańca BOHEMA/
Instruktor hip hop i tańca towarzyskiego oraz  instruktor tańca sportowego. Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S”. Z wykształcenia jest magistrem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz wielokrotnie był vice mistrzem i mistrzem Okręgu Kujawsko – Pomorskiego oraz 2 miejsce w cyklu turniejów Grand Prix Polski Amatorów w tańcach latynoamerykańskich. Tańcząc z mini formacją Flexible Crew wygrywał w seniorach na turniejach Hip Hop w Białych Błotach (2009,2010r.), Bydgoskie Rytmy (2009), Przeźmierowie (2009), Toruniu (2009), Chojnicach (2009), Nakle nad Notecią (2009), Włocławku (2009).
 

NASI PARTNERZY: