Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2013 / KADRA / WALDEMAR ZYŚK


WALDEMAR JAN ZYŚK


Ukończył naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie ( dyplom w zakresie sztuki wystawienniczej). Do rozpoczęcia studiów pracował w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie w Dziale Sztuki Współczesnej przy organizowaniu wystaw oraz wykonując prace konserwatorskie. Absolwent studiów w zakresie malarstwa na Wydziale Malarstwa i Grafiki na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, w którym działał w Zarządzie (Bydgoskiego Okręgu ZPAP). Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych i ponad 50 wystaw indywidualnych, od wielu lat działa w szubińskiej grupie artystycznej PLAMA’S. W latach 1995/ 1997 pracował, jako plastyk prowadząc galerię (w „Węgliszku”) w Miejskim Domu Kultury w Bydgoszczy. Działał na rzecz upowszechniania kultury współpracując z BWA, Fordońską Spółdzielnią Mieszkaniową (zajęcia plastyczne, festyny osiedlowe). Początki pracy dydaktycznej podejmował w bydgoskich szkołach, jako prowadzący zajęcia plastyczne (pozalekcyjne). Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielił się także z wieloma placówkami oświatowymi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Obecnie uczy dzieci i młodzież prowadząc Warsztaty Plastyczne w MDK 5 (od 1997), MDK 4 (od 2004) oraz Gimnazjum nr24 w Bydgoszczy.
Autor projektu popularyzującego sztukę plastyczną w szkołach pod nazwą: „Spotkania Ze Sztuką”. Był pomysłodawcą oraz głównym realizatorem ponad 20 projektów grantowych w ramach tzw. Bydgoskich Grantów Oświatowych. Między innymi w MDK nr4: cyklu Bydgoskie Ekspresje Malarskie - X edycji BEMalu od 2004r. W MDK - u nr5: cykl projektów dotyczący funkcjonowania Fordońskiej Galerii Młodych Twórców (od 2001r.) Organizator ponad 30 plenerowych warsztatów rysunkowo-malarskich min. w: Więcborku, Chomiąży Szlacheckiej, Lubostroniu, Turtulu k. Suwałk, Chełmnie, Ostromecku, Myślęcinku, na Zamku w Golubiu- Dobrzyniu oraz ponad 50 stacjonarnych akcji i warsztatów plenerowych na Starym Mieście w Bydgoszczy.
Laureat kilku nagród, wyróżnień i medali artystycznych, prace w zbiorach na całym świecie. Wielokrotnie otrzymywał: „NAGRODY DYREKTORA” MDK nr4 i MDK nr5, a w 2008 roku za „wybitne dokonania dydaktyczno-pedagogiczne” uzyskał nagrodę prezydenta miasta Bydgoszczy. ZWOKiS w Bydgoszczy Wojewódzkie Przeglądy Twórczości Dzieci i Młodzieży „Kameleon” zdobył liczne nagrody indywidualne oraz tytuł „Złotej Pracowni”.

NASI PARTNERZY: