Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2008


Warsztaty artystyczne w "Grodzie Piasta"

   Fundacja Nowe Pokolenie w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc zorganizowała nagrodę dodatkową dla laureatów I i II miejsca w kategorii muzyka, taniec i recytacja w postaci 5 dniowych warsztatów artystycznych.

     Odbyły się one w dniach 23-27 czerwca 2008 r. w nowo oddanym Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym "Gród Piasta" w Chomiąży Szlacheckiej.

      Ośrodek położony jest w lesie nad malowniczym Jeziorem Chomiązkim. Dysponuje stylową karczmą oraz tarasem na wodzie w stylu słowiańskiego grodu.

    W warsztatach wzięło udział trzynaścioro dzieci: Halinka Rzewuska z Rodzinnego Domu Dziecka w Toruniu; Sandra Żak, Sylwia Szewczyk i Ewa Fit z Dziennego Ośrodka Socjoterapii w Kielcach; Michalina Jędrzejczak i Izabela Zimoch z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bierutowie; Moniak Szocik, Ewa Nowosielska, Justyna i Magdalena Michajlicz oraz siostry Lisowskie: Agnieszka, Karolina i Julia z Rodzinnego Domu Dziecka w Ostrowcu.

     Opiekunami grupy byli Pan mgr Sławomir Chmielewski oraz mgr Pani Anna Pławska. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę artystów. Warsztaty wokalne poprowadziła Pani Grażyna Nita, warsztaty teatralne - Pan Maciej Puto, warsztaty taneczne - Pan Radosław Gołata, a warsztaty muzyczne lider zespołu "Dubska" Dymitr Czabański. W trakcie warsztatów dzieci poznawaly tajniki sztuki aktorskiej i muzycznej. Doskonaliły swoje umiejętności taneczne w zakresie tańców standartowych i latynoamerykańskich.

    Ewaluacją warsztatów artystycznych było przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w opracowaniu współczesnym, które zostało zaprezentowane przez dzieci w siedzibie Fundacji.


NASI PARTNERZY: