Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty


KILKA SŁÓW O WARSZTATCH ARTYSTYCZNYCH
 
     Priorytetowym celem warsztatów „RADOSNE SERCA” jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji artystycznej utalentowanych podopiecznych różnych typów placówek opiekuńczo – wychowawczych. Udział w warsztatach pozwala młodym ludziom na rozwinięcie i podszlifowanie zdolności artystycznych z zakresu muzyki, tańca, teatru, plastyki oraz fotografii. Dodatkowo, poprzez zajęcia uczestnicy zostają zmotywowaniu do pracy nad sobą i do rozwijania swoich talentów, co w przyszłości zwiększy ich szansę w drodze do być może profesjonalnej kariery artystycznej. Co więcej, kontakt z grupą rówieśniczą naucza ich współpracy ze sobą, wzajemnego słuchania się i występowania na scenie. Z kolei zajęcia integracyjne, dają możliwość zawarcia nowych znajomości i przyjaźni, które owocują już w czasie pobytu na warsztatach, poprzez wzajemne przekazywanie swoich umiejętności plastycznych, muzycznych czy tanecznych innym uczestnikom.
 
    Uczestnikami warsztatów są laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Opiekunami uczestników są pedagodzy z długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z różnego rodzaju dysfunkcjami. Szkolenia prowadzą wysoko wykwalifikowani specjaliści – absolwenci Akademii Muzycznych, Akademii Sztuk Pięknych - nauczyciel śpiewu, artysta plastyk, fotograf, teatrolog oraz instruktor tańca.
 
       Warsztaty rozpoczynają się od zwiedzania najciekawszych miejsc kultury i sztuki w Bydgoszczy m.in. Opery „Nova” od kulis, Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego, Wyspy Młyńskiej, Starego Rynku.
 
     Główna część projektu odbywa się w Chomiąży Szlacheckiej w „Grodzie Piasta”  gdzie uczestnicy ze względu na szeroką tematykę warsztatów są podzieleni na dwie grupy tematyczne: plastyczno – fotograficzną oraz muzyczno - taneczno – teatralną. W czasie wolnym od szkoleń dzieci i młodzieży uczestniczą w licznych konkursach, zabawach i atrakcjach, m.in. są to: dyskoteki, ogniska, Chrzest Kolonijny, „Mam talent”, „Maraton uśmiechu”.
 
    Zwieńczeniem projektu jest sztuka teatralna w wykonaniu uczestników, które zostają zaprezentowana na scenie ostatniego dnia warsztatów przed publicznością i zaproszonymi gośćmi. Podczas widowiska dzieci prezentują nowe układy taneczne, śpiewają solo i w grupie, recytują wyuczone w czasie warsztatów role oraz samodzielnie przygotowują scenografię, jak i niektóre stroje. Podsumowaniem warsztatów jest wręczenie dyplomów i upominków ufundowanych przez sponsorów dla uczestników warsztatów. Przygotowana prezentacja multimedialna ze zdjęciami uczestników warsztatów, jest prezentowana po zakończeniu spektaklu.
 

NASI PARTNERZY: