Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / X OFRS / PROGRAM POBYTU W BYDGOSZCZY / WAŻNE SPRAWY ORGANIZACYJNE


WAŻNE SPRAWY ORGANIZACYJNE
 
 1. Przez cały czas trwania eliminacji już od godziny 8:00 do 15:30 możecie Państwo skorzystać z przygotowanego przez fundację poczęstunku w Restauracji Pałacowej mieszczącej się na terenie Pałacu Młodzieży na parterze. Zapraszamy na słodkości, owoce i napoje.
 2. Obiad wydawany będzie w Restauracji Pałacowej od godz. 12:00 do godz. 15:00 na podstawie kuponów. UWAGA! Dla wszystkich wystarczy obiadów, proszę zatem, aby trzymać się zaplanowanej godziny dla danej grupy, aby nie stać w długiej kolejce.
 3. Posiłki i napoje wolno spożywać wyłącznie na terenie restauracji. Obowiązuje całkowity zakaz wynoszenia jedzenia i napojów poza restaurację.
 4. Po zakończeniu eliminacji przewidziane są wspomniane wcześniej różne warsztaty artystyczne zorganizowane dzięki uprzejmości licznych partnerów w postaci instytucji edukacyjnych i kulturalnych. Warsztaty będą przebiegały zgodnie z harmonogramem. Harmonogramy zajęć wraz z listami osób wywieszone są na tablicy w pobliżu szatni Pałacu Młodzieży.
 5. Od godziny 10:30 w Pałacu Młodzieży rozpoczną się konfrontacje w kategorii taniec, muzyka, mała forma sceniczna.
 6. Od godziny 10:30 przed budynkiem, rozpocznie się happening plastyczny, w którym wezmą udział wybrani uczestnicy kategorii plastyka oraz uczestnicy tegorocznych Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”, również organizowanych przez Fundację „Nowe Pokolenie”. Warsztaty poprowadzą pan Waldemar Zyśk. Zbiórka przed Pałacem Młodzieży. Happening potrwa do godziny 13:30. Potem dla uczestników tej kategorii warsztaty poza Pałacem Młodzieży
 7. Osoby które wyłącznie startowały w kategorii plastycznej i wyłącznie w kategorii fotograficznej spotykają się przed Pałacem Młodzieży, gdzie czekać na nich będą na nich harcerze. Dla tych grup przewidziane są działania poza Pałacem Młodzieży.
 8. Każda kategoria festiwalowa ma swojego opiekuna wytypowanego przez organizatora – Fundacje „Nowe Pokolenie”, który udziela wszystkich szczegółów organizacyjnych.
  • Za taniec odpowiedzialna jest Pani Iwona Roszycka
  • Za małą formę sceniczną – Pani Barbara Piotrowska
  • Za muzykę – Pani Monika Lewandowska
  • Za happening plastyczny – Pani Ilona Mazurowicz
  • Za grupy fotograficzne – harcerze – 2 osoby
  • Za grupy plastyczne – harcerze – 3 osoby
  • Za ocenę prac z plastyki i fotografii, pomoc w pracach komisji jury – Pani Ewa Ślesińska
 9. Ogłoszenie wyników eliminacji finałowych X Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc nastąpi bezpośrednio po eliminacjach z danej kategorii przez przewodniczącego komisji jury.
  • Werdykt z kategorii plastyka fotografia – ok. godz. 12:00 Restauracja Pałacowa 
  • Werdykt z kategorii taniec – ok. godz. 13:00 sala eliminacji tanecznych
  • Werdykt z kategorii mała forma sceniczna – ok. godz. 13:30 sala eliminacji teatralnych
  • Werdykt z kategorii muzyka – ok. godz. 14:30 sala eliminacji muzycznych
 10. Dodatkowo lista z wynikami z każdej kategorii zostanie wywieszona na tablicy na parterze Pałacu Młodzieży.
 11. Zakończenie eliminacji z tańca planowane jest na ok. godz. 12:00, od godz. 13:00 rozpoczną się warsztaty taneczne, jednocześnie zarówno w sali widowiskowej (sala eliminacji tanecznych) i w sali wskazanej przez opiekuna kategorii.
 12. Zakończenie eliminacji z małej formy scenicznej planowane jest na godz. 12:30, od godz. ok. 13:30 rozpoczną się warsztaty teatralne. Będą trwały jednocześnie w sali teatralnej i w sali konferencyjnej.
 13. Zakończenie eliminacji z muzyki planowane jest na godz. ok. 13:30, potem od godzin. 14:30 do 17:15 dla uczestników tej kategorii zaplanowano warsztaty muzyczne.
 14. Nie wolno zmieniać ustalonych grup. Zarówno kolejność występów artystycznych, jaki i skład grup warsztatowych został tak przemyślany, aby występy dla osób startujących w kilku kategoriach oraz ich uczestnictwo w warsztatach nie nakładały się na siebie.
 15. Laureaci po ogłoszeniu wyników są zobowiązani pilnie dostarczyć płyty z podkładami muzycznymi niezbędnymi na występ na polanie Różopole do opiekunów kategorii festiwalowych.
 16. Wychowawcy odpowiadają w pełni za swoich podopiecznych zarówno pierwszego jak i drugiego dnia festiwalu.
 17. Wychowawcy biorą udział we wszystkich zajęciach i wyjściach z podopiecznymi – dbają o ich bezpieczeństwo i poprawne zachowanie.
 18. Przewodnik grupy, z ramienia fundacji nie ponosi odpowiedzialności prawnej za dzieci.
 19. Dodatkowe działania będą wspierać osoby wytypowane przez Hufiec ZHP Bydgoszcz Miasto – wyjścia na warsztaty, wycieczki.
 20. W holu głównym w Pałacu Młodzieży są pogrupowane listy uczestników, proszę raz jeszcze sprawdzić przynależność do grup warsztatowych, które mają zajęcia w piątek oraz do grup wycieczkowych w sobotę.
 21. Zakwaterowanie uczestników jest zaplanowane w Bursie nr 2 przy ul. Swarzewskiej 2 i w Internacie Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza 18.
 22. Nocleg z 28 na 29.08. pokrywa fundacja, noclegi skrajne tj. z 27 na 28.08 oraz z 29.08 na 30.08 pokrywają placówki we własnym zakresie bezpośrednio w miejscu, w którym zaplanowano nocleg.
 23. Dla uczestników zakwaterowanych w Bursie nr 2 kolacja odbędzie się o godz. 18:30 – 19:00 I tura oraz 19:00 – 19:30 - II tura.
 24. Dla uczestników zakwaterowanych w Internacie Zespołu Szkół Elektronicznych kolacja odbędzie się o godz. 18:30- 19:00 – I tura i 19:00-19:30 – II tura.
 25. Po kolacji dla uczestników zaplanowano działania integracyjne przygotowane przez ZHP Hufiec Bydgoszcz Miasto. Harcerze będą czekali na Państwa o godz. 20:00 przed budynkiem Bursy nr 2 i Internatu ZSE zabiorą Was na grę terenową.
 26. Śniadanie w bursie i internacie przy ul. Karłowicza:
  • I tura godz. 7:15 do 7:45
  • II tura godz. 7:45 – 8:15
 27. Po sobotnim śniadaniu, prosimy aby zapakowali sobie Państwo kanapki na popołudnie, bowiem obiad tego dnia będzie ostatnim posiłkiem zagwarantowanym przez organizatora.
 28. Opuszczenie miejsca kwaterunku 29.08 w sobotę do godziny 10:00.
 29. Bagaże z jakimi Państwo przyjechali można zostawić na czas koncertu w miejscach wyznaczonych przez:
  • Bursa nr 2– świetlica
  • Internat ul. Karłowicza – świetlica
 30. Wszyscy uczestnicy festiwalu mają zaplanowane działania w sobotę. Przewodnicy grup z ramienia fundacji będą czekali na Państwa w wyznaczonym miejscu oraz porze. Godzina zbiórki to przeważnie godz. 8:30 lub 9:00, miejsce Pałac Młodzieży. Jednak nie we wszystkich przypadkach. Uczulam, żeby dokładnie sprawdzić listy atrakcji na sobotę. Grupa wytypowana do Exploseum musi być najpóźniej o godz.: 8:10 na Rondzie Fordońskim k. Pasamonu na przystanku linii nr 68.
 31. Prosimy o uszanowanie trudu naszej pracy i udziału we wszystkich zaplanowanych działaniach według list! Wiele osób nieodpłatnie przychodzi w sobotę do pracy, aby jak najlepiej zorganizować uczestnikom czas w Bydgoszczy.
 32. Na spóźnialskich nie czekamy. Jeśli ktoś nie dojdzie, będzie musiał na własną rękę dojść do grupy.
 33. Przewodnik fundacji w sobotę po odbyciu zaplanowanych działań doprowadzi każdą grupę do restauracji „Atmosfera” na obiad oraz spod restauracji na miejsce koncertu na Różopole w Myślęcinku.
 34. Wszystkie grupy uczestników festiwalu muszą być na Różopolu do godziny 14.30!
 35. W sobotę, podczas Koncertu Laureatów w Myślęcinku, na stoisku Fundacji „Nowe Pokolenie” będą dostępne dla Państwa napoje.
 36. Uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy uczestnicy festiwalu mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej w terminie 28.08-29.08.2015r., dlatego zachęcamy, aby pozostawić samochody przy miejscach zakwaterowania i przemieszczać się komunikacją miejską z przewodnikiem fundacji.
 37. Życzymy wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
 

NASI PARTNERZY: