Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / VII OFRS / ZAPROSZENIE


Fundacja “Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II
 
zaprasza
 
wszystkich wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz
ośrodków adopcyjno-opiekuńczych z całej Polski
do udziału w
 

VII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU RADOSNYCH SERC
 

Celem festiwalu jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji artystycznej oraz  rozwój i promocja twórczości  dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w dziedzinie plastyki, fotografii, muzyki, tańca, oraz małej formie scenicznej.
 
Nasz festiwal to jedyna w Polsce interdyscyplinarna impreza kulturalna skierowana do wychowanków różnych typów placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju, w tym przede wszystkim do dzieci z państwowych i rodzinnych domów dziecka. W tym roku w Bydgoszczy w terminie  31.08 – 1.09.2012 r. w pięciu kategoriach festiwalowych: muzyka, taniec, mała forma sceniczna, fotografia i plastyka weźmie udział ok. 500 dzieci i młodzieży. Pierwszego dnia w drodze przesłuchań profesjonalne jury złożone z artystów najważniejszych bydgoskich instytucji kulturalnych wyłoni finalistów OFRS w w/w kategoriach. Tego samego dnia w Bydgoszczy będzie odbywał się happening plastyczny, gdzie na uczestnicy kategorii plastycznej będą mogli wyrazić swoją ekspresję za pomocą różnorodnych barw na temat związany z festiwalem. Jednocześnie uczestnicy z fotografii będą brali udział w warsztatach pod czujnym okiem fotografików. Następnego dnia uczestnicy z różnych stron Polski zwiedzą najciekawsze miejsca w Bydgoszczy. Popołudniem w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku rozpocznie się Koncert Laureatów VII OFRS, który zainaugurują dzieci i młodzież z bydgoskich szkół i placówek oświatowych. Podczas finałowego koncertu wystąpią laureaci poszczególnych konkurencji festiwalu oraz lokalni artyści (muzycy, zespoły taneczne, kabarety), całość zwieńczy występ zaproszonych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym samym czasie w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku odbędą się targi oświatowo-kulturalne różnych instytucji związanych z edukacją i kulturą.
 
 
WARUNKIEM UCZESTNICTWA W FESTIWALU JEST: 
  • Nadesłanie kart uczestnictwa do dnia 25 maja 2012 roku. Placówki zgłaszające swych wychowanków proszone są o wypełnienie osobnej karty zgłoszenia dla każdego uczestnika (jedno dziecko może występować w kilku kategoriach).
  • Pomyślne przejście I i II etapu festiwalu
 
31 sierpnia 2012 r. w Bydgoszczy odbędą się eliminacje finałowe, które wyłonią laureatów VII OFRS. Finaliści wezmą udział w Koncercie Laureatów na scenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy – 1 września 2012, gdzie otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.
Informacji na temat festiwalu szukaj na naszej stronie internetowej i na facebooku (profil: Nowe Pokolenie)
 
 
Gwiazdami Koncertu Laureatów będą:

ARTUR CHAMSKI
MROZU
 
GWARANTUJEMY DOBRĄ ZABAWĘ, WIELE ATRAKCJI I PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ!
 
            Jednocześnie zachęcamy do promowania naszych działań w Państwa miastach.
Przekazując 1% podatku dochodowego na działalność Fundacji „Nowe Pokolenie”, przyczyniają się Państwo do rozwijania talentów i spełniania marzeń wychowanków państwowych i rodzinnych domów dziecka.
Za każdą przekazaną „złotówkę” pozostajemy wdzięczni i z serca dziękujemy.
 
                                                                                                                                                          Prezes Fundacji „Nowe Pokolenie”
                                                                                                                    Marek Maciejewski


  - KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA/ÓW
 - REGULAMIN VII OFRS


NASI PARTNERZY: