Jesteś tutaj: Strona główna / Warsztaty / WARSZTATY 2013 / ZAPROSZENIE

 
IV OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE „RADOSNE SERCA”
 
ORGANIZATOR: PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ:


 

 
URZĄD MIASTA
BYDGOSZCZ


PARTNERZY WARSZTATÓW:      
 
Bydgoszcz, 10.04.2013 r.


SZANOWNI DYREKTORZY, DRODZY WYCHOWAWCY, OPIEKUNOWIE, PEDAGODZY

   Fundacja „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II ma zaszczyt zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”, które odbędą się w terminie 2-12.07.2013 r. w Bydgoszczy i Biskupinie. Główną ideą tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych młodych ludzi, którzy, na co dzień mają utrudniony dostęp do różnorodnych działań twórczych. 

   W projekcie weźmie udział 31 utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat z bydgoskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,  placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych, a także laureatów minionych edycji organizowanego przez fundację przeglądu pn. Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc.

   Warsztaty obejmują zajęcia w 5 kategoriach artystycznych: aktorskie, taneczne, wokalne, plastyczne, fotograficzne. Oprócz tego podczas trwania projektu beneficjenci wezmą udział w spotkaniach z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty, a także w różnych innych warsztatach psychologicznych i interpersonalnych. Całość przedsięwzięcia zakończy się specjalnie przygotowanym widowiskiem artystycznym składającym się z występów wokalnych, tanecznych i teatralnych ujętym w formę musicalu w wykonaniu beneficjentów przedsięwzięcia oraz wystawą prac plastycznych i fotograficznych. Warsztaty będą realizowane przez profesjonalną kadrę pedagogiczną przy współudziale partnerów w postaci różnych placówek edukacyjnych i instytucji kulturalnych.

   Liczymy, że zrealizowany projekt pozwoli rozwinąć posiadane przez młodych ludzi umiejętności i pozostawi w ich pamięci niezapomniane wrażenia oraz motywację do dalszego twórczego rozwoju. Inicjatywa ta pozwoli na wszechstronny i jednocześnie niestandardowy sposób pobudzania rozwoju tych uzdolnionych dzieci i młodzieży. W związku z powyższym pragniemy serdecznie zaprosić do zapoznania się z regulaminem projektu oraz składania kart zgłoszeniowych, stanowiących podstawę procesu rekrutacji uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

   Informacje na temat warsztatów znajdują się na stronie internetowej www.nowe-pokolenie.pl i na facebook’u (funpage: Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz).

Z wyrazami szacunku,

Marek Maciejewski
Prezes Fundacji


NASI PARTNERZY: