Jesteś tutaj: Strona główna / Festiwal / XII OFRS / ZAPROSZENIE

 
muzyka, taniec, plastyka, fotografia
 
XII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL RADOSNYCH SERC 
ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ: 

 
 Fundacja „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II
ma zaszczyt zaprosić
wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski
do udziału w
XII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU RADOSNYCH SERC
Celem festiwalu jest wyrównanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz rozwój i promocja twórczości artystycznej dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w dziedzinie plastyki, fotografii, muzyki, tańca oraz małej formy scenicznej.
    XII Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc to największe w Polsce cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczno-kulturalne organizowane w Bydgoszczy począwszy od 2005 r. skierowane do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 6-18 lat z całego kraju, w tym przede wszystkim do dzieci z państwowych i rodzinnych domów dziecka. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie połączone jest z IX Ogólnopolskimi Warsztatami Artystycznym „Radosne Serca”. Rokrocznie swoją chęć udziału w przeglądzie artystycznym zgłasza ponad 1000 młodych ludzi z w/w placówek, zarówno tych, które brały już udział w poprzednich edycjach festiwalu, ale także nowych, które szukają ciekawych, alternatywnych i przede wszystkim nieodpłatnych propozycji artystycznych dla swoich utalentowanych podopiecznych. Spośród blisko 1000 zgłoszeń w drodze eliminacji wewnętrznych wyłonieni zostaną uczestnicy festiwalu, którzy przyjadą w terminie 5-6.07.2018 r. do naszego miasta. Interdyscyplinarność festiwalu wynika nie tylko z różnorodności kategorii artystycznych, w których wezmą udział uczestnicy, a jest to: plastyka, muzyka, taniec, i fotografia, ale również z wielu dodatkowych działań, które odbędą się w trakcie dwudniowego festiwalu, a są to warsztaty artystyczne i interpersonalne, spotkania z artystami i instruktorami, konfrontacje, happening, zabawy integracyjne i gry terenowe, wycieczki oraz zwiedzanie obiektów kulturalnych Bydgoszczy. Wszystko po to, aby zachęcić wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zmotywować do rozwijania umiejętności i twórczych działań po zakończeniu projektu. Tak duża różnorodność działań jest możliwa dzięki wsparciu projektu przez licznych partnerów. Festiwal podobnie jak w latach ubiegłych będzie realizowany przy współpracy bydgoskich instytucji kulturalnych, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych.
    Pierwszego dnia festiwalu w drodze przesłuchań profesjonalne jury złożone z artystów i instruktorów najważniejszych bydgoskich instytucji edukacyjnych i kulturalnych tj. Miejskie Centrum Kultury, Teatr Polski, Opera Nowa, Galeria Miejska BWA, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego, Pałac Młodzieży, Akademia Muzyczna, wyłoni finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Tego samego dnia w centrum Bydgoszczy odbędzie się happening plastyczny, gdzie na przygotowanej 20 m konstrukcji z płyt kartonowo - gipsowych uczestnicy kategorii plastycznej będą mogli wyrazić swoją ekspresję twórczą przy wsparciu artystów plastyków. W tym czasie uczestnicy kategorii fotografia wezmą udział w warsztatach fotograficznych. Dla dzieci i młodzieży startującej w pozostałych kategoriach festiwalowych po zakończeniu eliminacji odbędą się popołudniowe warsztaty wokalne, aktorskie i taneczne przygotowane przez artystów i instruktorów instytucji partnerujących przedsięwzięciu.
    Następnego dnia uczestnicy, którzy przybędą na festiwal z różnych stron Polski zwiedzą najciekawsze miejsca kulturalne i inne atrakcje Bydgoszczy. Odwiedzą m.in. Teatr Polski, Filharmonię Pomorską, zwiedzą Bydgoszcz wraz przewodnikami Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, zwiedzą wystawy Galerii Miejskiej BWA oraz Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego. Tego dnia odbędzie się również finał XII Festiwalu w bydgoskim kinoteatrze Adria. Finał połączony będzie z widowiskiem artystycznym przygotowanym przez uzdolnione dzieci z całej Polski, które przez 12 dni od 25.07 do 6.07.2018 będą brały udział w warsztatach artystycznych odbywających się w Biskupinie.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W FESTIWALU JEST:
  • Nadesłanie kart uczestnictwa do dnia 1 czerwca 2018 roku. Placówki zgłaszające swych wychowanków proszone są o wypełnienie osobnej karty zgłoszenia dla każdego uczestnika (jedno dziecko może występować w kilku kategoriach).
  • Pomyślne przejście I i II etapu festiwalu
5 lipca 2018 r. w Bydgoszczy odbędą się eliminacje finałowe, które wyłonią laureatów XII OFRS. Finaliści wezmą udział w Koncercie Laureatów 6 lipca 2018r w którym poznamy zwycięzców.
 
Informacji na temat festiwalu szukaj na naszej stronie internetowej www.nowe-pokolenie.pl i na facebooku (profil: Fundacja Nowe Pokolenie Bydgoszcz)
 

GWARANTUJEMY DOBRĄ ZABAWĘ, WIELE ATRAKCJI I PIĘKNYCH WSPOMNIEŃ!
 
Do zobaczenia w Bydgoszczy!
Marek Maciejewski
Prezes Fundacji „Nowe Pokolenie”

 
  FUNDACJA „NOWE POKOLENIE” W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II
ul. A. G. Siedleckiego 12, 85-868 Bydgoszcz,
tel./fax: 52 371-10-51, 604-629-916, 793-10-12-80
KRS 0000234725; REGON: 340038918; NIP: 9671215229

NASI PARTNERZY: